Extrém

17. ledna 2014 07:50

Lucie Průchová

Nejkurióznější sázky

Museli jste někdy odevzdat kvůli sázce pár korun nebo si odbýt pěkný trapas? To pořád není nic proti tomu, co si zažili účastníci těch nejšílenějších sázek vůbec.

Peníze za silikony

Ačkoliv se tato sázka uskutečnila před 11 lety, stále se o ní mluví. Brian Zembic v roce 1998 přijal jednu z nejzvláštnějších sázek vůbec. Skupina jeho kamarádů (hazardních hráčů) nabídla Zembicovi 100 000 dolarů, když si nechá udělat prsní implantáty velikost tři a bude s nimi rok žít. Zembic šel na operaci a sázku vyhrál.

30 dní v koupelně

V roce 2008 se pravidelní návštěvníci hotelu Bellagio (v Las Vegas) – internetoví profesionální hráči Andrew Robl a Alec Trelli vsadili se svým kamarádem jménem Jay Kwik, že nestráví 30 dní v koupelně hotelu Bellagio. Pravidla byla stanovena velmi přísně – žádný počítač, žádné návštěvy a omezené použití mobilu. Aby byla tato pravidla dodržena, umístili Trelli a Robl web kameru před koupelnu a nabídli každému, kdo uvidí Kwika porušit pravidla, 500 dolarů. Původně měla být sázka stanovena na 250 000 $, ale poté, co byl Kwik obviněn, že 20. den porušil pravidla, byla sázka stanovena na 40 000 $ a Kwik vyhrál.

100 sušenek za hodinu

V březnu roku 2008 došlo k oživení legendární sázky „100 Oreos“. Jedná se o to, že najdete hubenou dívku a vsadíte se s ní, že za hodinu nesní 100 sušenek Oreo . Výsledek této sázky byl překvapivý. Striptérka Alana z Las Vegas uhájila svou čest a vyhrála 14 tisíc dolarů, podařilo se jí totiž sníst 100 Oreo sušenek za méně než hodinu.

Rychlá hotovost

Také jste někdy snili o tom, aby existoval způsob, jak za pár minut vydělat 10 tisíc dolarů? Pokerový hráč David Grey se vsadil se zapřisáhlým odpůrcem cheeseburgerů Howardem Ledererem, že jeden nesní. A vsadili se o $10 000. Lederer nejen že souhlasil, ale nakonec i vyhrál. Poté Lederer, který věděl, že David Grey nemá rád olivy, navrhl, že mu výhru vrátí v případě, že on sní jídlo s olivami. Grey to však odmítl.

Kdo uběhne více

A na závěr tu máme pěkně šílenou sázku, kterou uzavřeli pokeroví hráči Ashton Griffin s Haseebem Qureshim. Griffin se zavázal zaběhnout 70 mil za 24 hodin. Tuto vzdálenost měl uběhnout na běžícím pásu a celou trať musel strávit jen v běhu. Chůze ani cokoliv pod stanovenou rychlost se mu nepočítalo. V banku byly opravdu velké peníze. Griffin vsadil 70 tisíc dolarů, a kdyby sázku vyhrál, dostal by 210 tisíc. Ovšem díky tomu, že se do sázky nakonec zapojilo více lidí, běžel Griffin o 300 tisíc dolarů. A jak to celé dopadlo? Ashton Griffin to zvládl.

Sdílejte článek
Štítky peníze koupelna dolar Las Vegas sázka koupelny sušenka sušenka Ashton Griffin David Grey Howard Lederer Bellagio Andrew Robl Brian Zembic