Extrém

11. března 2015 10:30

redakce Prima Lajk

Nejlepší hlášky drzé hvězdy Top Gearu: 10 urážek, za které milujeme Jeremyho Clarksona

Jeremy Clarkson dostal přes prsty od BBC už několikrát, ale teď už to asi opravdu přehnal. Televizní stanice ho suspendovala a Top Gear dočasně zrušila.

Zbožňovaný moderátor Top Gearu má zaracha poté, co dal údajně někomu z produkce do čenichu. BBC to vyšetřuje a Jeremy teď bude nějakou dobu na hanbě, než se všechno prověří. Nejvíc smutno je z toho Britům, kteří se v neděli těšili na další epizodu. BBC odložila všechny tři zbývající díly dvaadvacáté sezony a odmítá případ dále komentovat. To my si alespoň zavzpomínáme na nejslavnější Jeremyho hříchy z minulosti. Tenhle excentrik totiž moc jazyk na uzdě držet neumí.

1) Blitzkrieg žije dál

Během testování nového bavoráku Jeremy při popisování navigace zahajloval a prohlásil, že ať zadáte do palubního počítače cokoliv, vždycky vás nasměruje na Polsko. Tahle narážka na druhou světovou pobouřila Němce i Poláky – do BBC přišly stovky stížností.

2) Přiteplený Daihatsu

Při hodnocení zakulaceného kabrioletu Daihatsu Copen Clarkson podotkl, že je tak trochu "přiteplený", což samozřejmě neušlo sluchovodům programového ředitele. BBC se za chování svého moderátora omluvila na svém webu.

3) Je Hammond opravdu dement?

Vzpomínáte, když měl Richard Hammond těžkou nehodu v obrovské rychlosti a ležel dlouhou dobu v kómatu? Do Top Gearu se vrátil až o sezonu později a Clarkson ho přivítal typickým: "Takže z tebe je teď poloviční nebo úplný dement?" Všichni tři moderátoři se tomu zasmáli, ale BBC se opět lámala v pase a omlouvala se asociacím duševně postižených.

4) Autobusáci jsou takoví malí Hitleři

Ve skutečnosti bylo celé znění urážky "malí hitlerovští zmetci". Jeremy si takhle ulevil ve svém novinovém sloupku a pořádně nadzvedl britskou asociaci pracovníků veřejné dopravy. Což mu samozřejmě bylo úplně jedno. Redakce novin těch pár desítek stížnosti ustála.

5) Řadit, řadit, řadit, zavraždit prostitutku, řadit, řadit atd.

V jedné ze starších epizod zkoušelo moderátorské trio řídit kamiony. A Jeremy se při válčení s řízením svěřil se svým názorem na náklaďácké řemeslo. "To víte, život kamioňáka není žádná slast. Řadit, řadit, srovnat zrcátko, zavraždit prostitutku, řadit, řadit, najít další prostitutku. Je to fakt makačka." Nikdo si nestěžoval, ale BBC pro jistotu vydala prohlášení, že "tento komický skeč si dělal legraci z nepravdivých mýtů o těch, kteří tvoří tepny našeho zásobování".

Podobné články

6) NASCAR stojí za houby

Na jeden z prvních výletů Top Gearu do Ameriky si určitě pamatujete. Moderátoři měli za úkol pokreslit auta v jednom z jižanských států provokativními slogany. Hillary prezidentkou, registrované partnerství je super a NASCAR stojí za houby. Všechny tři titulky trefily do černého, takže se Clarkson, May a Hammond spolu s celým štábem pro změnu stali terčem hněvu domorodců. Létaly šutry a sjížděly se pick-upy s těžce ozbrojenými lidmi. Není divu, že vzal tenkrát Top Gear do zaječích.

7) Země plná Boratů

Rumunský výlet Top Gearu dodnes platí za jednu z nejlepších epizod (aby ne, když chlapci našli nejlepší řidičskou silnici na světě), ale Jeremy si ani tady nemohl odpustit hlášku, která mu později zhořkla v ústech, když rumunská vláda podala oficiální stížnost. Přirovnávání k Boratovi jí zjevně kazí turistickou image.

8) Mexičani jsou líní jako vši

Jedna z nejznámějších urážek, u které snad i Jeremy věděl, že to bude mít dohru. Během novinek prohlásil o Mexičanech, že jsou líní jako vši. Dokonce tak moc, že to klidně může říct opakovaně, protože jsou příliš líní, než aby podali stížnost. Těch ovšem přišlo několik stovek, včetně té oficiální z velvyslanectví. BBC se musela omluvit a Top Gear se v pozdější sezoně do Mexika vydal, aby vše "napravil".

9) Místo stávkování by se měli jít rovnou zastřelit

Jeremyho rozlícený komentář na Twitteru patřil stávkujícím členům odborů. Podle něj by udělali společnosti větší službu, kdyby se veřejně zastřelili. Rozhořčené nářky členů rodin stávkujících "hrdinů" Jeremyho nijak neobměkčily. Napsal sice ještě upřesňující tweet, ale za omluvu by ho neoznačil ani ten největší optimista.

10) MG6 je víc čínské než jídelní hůlky

Původně britskou automobilku MG koupil nedávno čínský konglomerát. Prvním produktem nového brandu byl vůz MG6, o kterém Jeremy prohlásil výše zmíněné. Naštval tím čínské diplomatické kanály, samotnou automobilku a taky pár britských fandů historických aut, kteří si pořád odmítají připustit, že MG už není britskou ikonou.

Která Clarksonova urážka nejvíc pobavila vás?


Přečtěte si také