Extrém

27. února 2015 16:34

Lenka Zajícová

Nejluxusnější slečny, s kterými randil Bart Simpson

Na to, že je mu teprve deset let, randil Bart s překvapivě luxusními slečnami!Ačkoliv se Bart Simpson povětšinou zajímá spíše o to, jakou lumpárnu by provedl Vočkovi, či jak znepříjemnit život svému starostlivému, jemnocitnému tatínkovi, čas od času i on zabředne do tenat vztahových peripetií.

Celkově Bárt randil s devatenácti holkami, v průměru tedy méně než jednou za sezónu, i tak se mu ale vzhledem k jeho věku podařilo zaskórovat s několika největšími hvězdami Hollywoodu.

Vzhledem k tomu, že v případě dabingu (a vzhledem k tomu2, že se český dabing většině domácích pro jednou líbí více než originál) diváci přijdou o identitu hlasivek, které dané postavě vdechly duši, jsme sesumírovali pět Bartových největších úlovků i s jejich herečkami. Uhodnete, kdo všechno se v původním znění vyskytl po Bartově boku? Napovíme, že vzhledem k jeho věku smrtí většina vztahů pořádným průšvihem…

Nikki McKenna (Sarah Silverman) Vědci zjistili, co ženy chtějí - jenže ty si to pak rozmyslely. Zhruba na způsob tohoto vtipu působí jedna z novějších Bartových přítelkyň Nikki,která objevila v díle 21. řady s názvem První meta dobyta.

Její původní dabérka je protřelou, dnes 44 let starou americkou komičkou Sarah Silverman, která se vyžívá v ironii. Vedle vlastního pořadu The Sarah Silverman Program a řady roliček, naposledy ve westernové komedii Všechny cesty vedou do hrobu, je známá i pro někdejší chození s komikem Jimmym Kimmelem, tvůrcem stejnojmenné talkshow.

Jenny (Anne Hathaway) Skoro idylicky na první pohled působí Jenny z epizody Hodný, zlý a zfetlá. Protentokrát totiž není ve vztahu problém v ní, dokonce ani v Bartovi, nýbrž v Milhousovi. Ten na Jenny žárlí a nakonec ji prozradí, že Bart není takový andílek, na jakého si kvůli ní hraje.

Roli jedenáctileté Jenny si přitom střihla slavná oscarová herečka Anne Hathaway. Krom série Deník princezny si tato v posledních letech vydobyla popularitu a uznání pro role Catwoman (Temný rytíř povstal) a Fantine (Bídníci).

Mary Spuckler (Zooey Deschanel) Po několika andílkovských dívčinách byla Mary Spucklerovic příjemnou změnou - jako dcera zrzavého burana Cletuse je totiž domorodkyní z předměstí Springfieldu, a snad i proto z ní scénáristi udělali Bartovu nejvážnější romanci.

Mary se tak objevila hned ve třech epizodách, počínaje Kraví apokalypsou z 19. řady. Jejich vztah přitom končí na otevřené notě. Nelze se ale divit, že štábu nevadí stále na place vítat dabérku Mary, totiž herečku s největšíma očima pod slunce, Zooey Deschanel!

Darcy (Natalie Portman) Poté, co Bart zachrání Springfield před nebezpečným požárem (shodou okolností započatým právě Cletusem), dostane od města darem řidičský průkaz. Velmi rychle však z jeho vlastnictví vystřízliví, poněvadž se kvůli němu stane Homerovým soukromým taxikářem. Bart se proto rozhodne utéct z romu... a na útěku potká patnáctiletou Darcy, sám předstírajíc svůj šestnáctiletý věk.

Pokud by někomu přišlo, že Bartovy vztahy byly maximálně tak o hubičkování, asi bude v průběhu poněkud-úchylného dílu Malá velká holka překvapen dalším vývojem story, v němž figuruje těhotenství, další útěk a skoro i svatba. Nakonec se ale Bartovi nelze v předstírání dospělého věku divit, hlasem Darcy je totiž bohyně Natalie Portman...

Jessica Lovejoy (Meryl Streep) Nakonec se vrátíme do roku 1994 až na počátek. Ačkoliv zcela první Bartův polibek v Simpsonových přišel už ve 4. řadě v díle Nová holka v ulici - tou se stala Laura Powers, kterou mimochodem v originále namluvila Sara Gilbert, představitelka Leslie Winkle z Teorie velkého třesku - první serióznější Bartův vztah přišel až o dvě sezóny později s Jessicou Lovejoy.

Pamatovat si na něj můžete z dílu Bartovo děvče, primárně protože Jessica sice navenek působila jako andílek, ve skutečnosti však měla větší zalíbení v chaosu než sám Bart. Vzhledem k celkovému stylu Bartových dabérek je jenom příznačné, že v původním znění se o hlas Jessicy postarala tou dobou pětačtyřicetiletá Meryl Streepová.

(lol)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také