Extrém

15. února 2016 12:20

Petr Cífka

Nejšílenější pohřeb v dějinách: Přišla na něj i manželka, kterou nechali zavraždit...

Když vám nájemná vražda nevyjde podle plánu.

O divočejším pohřbu jsme snad nikdy neslyšeli. Rodilý Afričan Balenga Kalala plánoval v okruhu nejbližších oplakat smrt své manželky Noely Rukundo. O to větší však zažil šok, když se na závěru pohřební hostiny objevila sama zemřelá! Ta navíc obvinila svého muže z toho, že právě on ji chtěl zabít. Akorát se mu to tak trochu nepovedlo. Jak k této bizarní situaci vůbec došlo?

Noela žila se svým manželem v australském Melbourne jedenáct let a nedokázala si představit, že by jí chtěl někdy ublížit. O opaku ji přesvědčil výlet do rodné Burundi, kam odjela na pohřeb své nevlastní matky. Právě zde ji při jedné z procházek unesli maskovaní muži. Ti ženu odvezli do opuštěné budovy, kde ji přivázali k židli a vystrašené oběti sdělili, že ji chce manžel vidět mrtvou. Netušil ovšem, že si k tomu smolař najal zabijáky, kteří se znají s jejím bratrem a neubližují ženám.

Manželka jim zpočátku nevěřila, až jejich hovor s manželem ji přesvědčil o opaku. Zabijáci Noelu pustili a před Kalalou fingovali její smrt. Žena se rozhodla manželovi pomstít a v naprostém utajení se vrátila zpět do Austrálie. Překvapenému partnerovi, který všude prohlašoval, že žena zemřela při tragické nehodě, se pak rozhodla ukázat právě ve smuteční den. A to přesně ve chvíli, kdy z jejího domu začali vycházet uplakaní pozůstalí. Vyděšený Kalala si pak myslel, že vidí ducha, k hrůznému činu se ihned přiznal a na místo ihned dorazila policie. Něco nám říká, že na tento pohřeb hosté jen tak nezapomenou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také