Extrém

24. července 2014 16:50

Táňa Sáblíková

Nemůžete spát? 10+1 zaručených věcí, které pomůžou!

Letošní tropické teploty trápí nejednoho z nás. Nejhorší je to asi v noci, kdy se snažíme usnout, ale ono to prostě nejde a nejde…A jaké že jsou tedy ty rady?

1. Nespěte nazíI když to vypadá jako dobrý nápad, je to přesně naopak. Pyžamo totiž udržuje jakoustakous teplotu, když spíte nazí, horký vzduch se dostane přímo k vám na kůži.

2. Studená sprchaAč se to nezdá, studená voda vám ochladí tělo a vám se bude lépe usínat. Nesmí být ale ledová! Pozor na to!

3. VětrákNež půjdete spát, sedněte si na chvíli před zapnutý větrák, i ten vás zvládne překvapivě rychle ochladit.

4. Hoďte přikrývku do ledničkyMusíte se přikrývat i za teplých nocí? Při usínání pomůže, když si dáte předem svoji deku do ledničky a ochladíte ji. Její teplota vám pak pomůže při vcházení do říše snů.

5. Nohy v teple!Přestože si můžete myslet, že to je super nápad, chyba lávky! Nohy rozhodně nevystrkujte zpod peřiny. Podle profesora Horna musíte mít nohy v teple! „Studené nohy vás budou v usínání vyrušovat.“

6. Čichejte levanduliNení to zrovna rada, kterou byste mohli očekávat, ale levandule pozitivně ovlivňuje průběh usínání. Dejte si proto pytlíček sušených květin pod polštář.

7. Houpací síťPokud vůbec nezvládnete usnout na posteli, pořiďte si houpací síť, díky jejím okům se k vám chladnější vzduch (například z toho větráku) dostane rychleji a po celém těle.

8. Zatancujte si jako Charles DickensZnámý spisovatel měl také problémy se spánkem, a tak vymyslel vlastní tanec. Pokud i vy máte problémy usnout, vstaňte a začněte pomalu chodit po pokoji a mávat rukama. Vědci zjistili, že díky mávání se vám také ochlazuje tělo.

9. Oddělené postelePokud vám to partner, finance a prostor dovolí, pořiďte si dvě postele, nebo ještě lépe různé pokoje. Lidské tělo totiž vydává teplo, které se rovná asi tak 116 wattům za hodinu. V těsném obětí s milovanou osobou tak není divu, že neusnete.

10. Zázračná helmaV Čechách sice ještě není, ale na americkém trhu se objevila speciální helma Dreamhelmet pro ty nejzoufalejší ze zoufalých. Není příliš slušivá, ale za to účinná, je to totiž kombinace masky na oči, díky které vám nebude vadit případné světlo a blokování zvuku, takže nic neuslyšíte.

A jedna rada na závěr, pokud nemusíte, nespěte vůbec! Vždyť není nad to probdít celou noc s tím, koho milujete a mít na práci lepší věci… ;-)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také