Extrém

1. června 2015 12:02

Lucie Průchová

NESKUTEČNÉ! Devítiletá Barbie: Máma utratí každý měsíc desítky tisíc za její šminky

Přesto, že je to vlastně ještě dítě, chodí na základní školu, není ve světě umělých panenek žádným nováčkem. Pravidelně se zúčastňuje soutěží krásy.

Maminka přiznala, že za to, aby vypadala její dcera Barbie Loveridge jako panenka, utratí měsíčně více než 350 liber, což je přibližně 13 340 korun. Tato finanční částka zahrnuje nastříkané opálení, make-up, falešné řasy, umělé nehty, několik příčesků a prodloužení vlasů.

Samantha Pavey (29), žijící s rodinou v Peterboroughu ve Velké Británii, dodává s úsměvem: „Má dcera nosí přes den více make-upu než já, když si vyrazím večer do společnosti. Má vždy umělé nehty, namalovanou tvář a dokonalé vlasy, takže se stává, že přijdeme do školy pozdě, rána jsou u nás náročná.“

Její maminka ráno pečlivě dohlíží na to, jestli má všechno, co do školy potřebuje – make-up, zdravíčka, rtěnku a oční stíny, řasy má umělé, takže na těch ušetří čas – nemusí si je malovat.

„Někdy použijeme na opalování i sprej, který se dá aplikovat doma – v závislosti na tom, co si mohu ten daný měsíc dovolit,“ říká matka.

„V žádném případě nepůjdeme mezi lidi neopálené a neupravené, vždy to musím nějak zařídit, aby nám na to peníze zbyly.“

Dcera dodává: „Miluji být na jevišti, jsem ráda, když se můžu předvádět v novém oblečení a s novou vizáží. Zbožňuji získávání nových korunek pro královnu krásy.“

Přesto, že má Samantha ještě dvě další děti, syny Michaela (8) a Mantana (4), najde si vždy čas, aby své Barbie pomohla s tím, být nablýskanou panenkou.

Barbie a Samantha cestují po celé zemi, aby se zúčastnily největších a nejlepších britských soutěží krásy.

Samantha prozrazuje: „Během soutěže se dcera musí obvykle třikrát převléknout, měníme účesy a někdy i make-up, aby odpovídal oblečení.“

Celá rodina i přátelé Barbie plně podporují v její pompézní zábavě.

„Nechápu, proč by někdo měl kritizovat to, co děláme, moji přátelé i rodina jsou na Barbie hrdi a fandí jí v tom, co dělá,“ řekla Samantha.

„Milujeme to a líbí se nám to – jsme na tom zcela závislé.“

-lup

Sdílejte článek

Přečtěte si také