Extrém

17. července 2013 11:40

Ivana Nádvorníková

Neuvěříte: Botox už se píchá i do kabelek! Máte ji taky?

Nejspíš ne. Takto „oživená“ kabelka totiž stojí skoro čtvrt milionu. Pokud ji i tak chcete, musíte se zapsat do dlouhého pořadníku. Botoxové kabelky jsou totiž obrovským hitem!

Milánský návrhář Mauro Orietti Carella, kterého si oblíbily celebrity zvučných jmen, jako je Jennifer Lopez, Madonna a Kylie Minogue, se rozhodl obohatit kabelky ze své kolekce o speciálně upravený botulotoxin. Díky této látce vydrží mnohem déle a jejich barvy jsou o poznání zářivější.

Mauro Orietti Carella je rozený Miláňan, přestože trávil velkou část svého dětství v Japonsku. Do rodné Itálie se vrátil až díky studiu medicíny. Už tehdy ho fascinovalo přirozené obnovování buněk. Rozhodl se tedy pro dermatologii.

Když se však ocitl na oddělení popálenin a musel, jak sám říká, „vypnout“ emoce a léčit, nedokázal to. ,Cítil jsem bolest pacientů, a ta neustávala. Rozhodl jsem se tedy, že se radši budu věnovat umění,“ říká návrhář. Mauro Orietti Carello z medicíny odešel a jeho poznatky z dermatologie šly s ním.

Po medicíně pracoval návrhář, kterému se dnes přezdívá „Hadí muž,“ pro módní domy jako Giorgio Armani a Louis Vuitton. Nakonec zakotvil u společnosti Zagliani, kde byl ředitelem jeho otec. Po smrti paní Zaglianové se Mauro rozhodl tuto módní značku s velkolepou tradicí koupit.

A pak vypukla revoluce. Společně s kamarádem, plastickým chirurgem, se Mauro rozhodl drahé kabelky obohatit o speciální látku, díky níž zůstanou mnohem déle krásné. „Miluji doplňky z exotické kůže. Jediný problém je v tom, že krokodýlí i hadí kůže rychle ztrácí vodu a tudíž vysychá. Proto jsem se rozhodl, že se zkusím k tomuto materiálu chovat jako k lidské stárnoucí pokožce,“ vysvětluje Carello.

Jeho pokus byl úspěšný a z kabelek se stal hit. Kabelky, které podstoupily tuto omlazovací kúru, se nyní prodávají po celém světě. Cena je ovšem vysoká. Některé stojí až čtvrt milionu korun!

Vývoj speciálně upraveného botulotoxinu a silikonu trval dlouhých pět let. Největším kamenem úrazu „věčných“ kabelek byl fakt, že různé části kůže na kabelkách vyžadovaly odlišné množství roztoku. „Byly doby, kdy jsem si říkal: a dost, už to vzdáme, nemá to cenu... Ale pak jsme si k tomu sedli a znovu jsme pracovali,“ vzpomíná Carello.

Píle se jim mnohonásobě vyplatila, kabelky jsou dnes doslova fenoménem. Jméno každé ženy, která se v módě a nejnovějších trendech vyzná, už je na seznamu čekatelek na nový, botulotoxinem oživený model.

Každý kousek je totiž originál. Botulotoxinové injekce do kabelek aplikuje přímo sám Mauro Orietti Carello. „Každý doplněk se musí ručně napíchat šesti až deseti dávkami. Za sezonu prodáme zhruba dva tisíce kousků. To je zatraceně hodně vpichů,“ směje se návrhář.

Leni Pechová


Přečtěte si také