Extrém

13. června 2015 15:48

Tereza Javorová

Neuvěřitelná fotka! Tuleň o fous vyklouzl žralokovi z čelistí. Kus masa mu ale stejně vytrhl

Přiroda, je krutá, neúprosná. Ale její zákony jsou už skoro to jediné, co na planetě funguje. Někdy se ji ale přece jen podaří ošálit a uniknout strašlivému osudu. Jako tomuto tuleňovi, kterému se o fous, vlásek a chloupek na své srsti podařilo uniknout ze smrtících žraločích čelistí!

Mladý tuleň si to takhle jednou plaval za potravou a toužil ulovit nějaou šťavnatou rybičku. Připlulo k němu ale něco mnohem většího a nebezpečnějšího, co si rozhodně nepřál potkat. Obrovský žralok bílý. Ten měl bohužel také hlad. A tak se rozhodl, že malého tuleně spolkne jako malinu neboli roztrhá na cucky. Vymršil se proto nad hladinu a obřími čelistmi chňapl po tuleňovi. Už už cítil chuť teplého masa, když se tuleňovi podařilo se z čelistí vysmeknout.

Vyděšené zvíře jen tak tak doplavalo na břeh. Úplně bez zranění ale tuleň nevyvázl. Žralok mu na zádech strhl kůži a vytrhl velký kus masa.

Samozřejmě žraloci také musí něco jíst a příběh tuleně není jehom černobílý. Toto roztomilé zvíře s krásnýma kulatýma očima je ale na pokraji vyhynutí a i přes přísné zákazy je vybíjeno pytláky. I proto má jeden zachráněný tuleň takový význam.

Sdílejte článek

Přečtěte si také