Extrém

2. ledna 2015 14:50

Táňa Sáblíková

Neuvěřitelná síla dvojčat: Své sestře zachránila život!

Říká se, že dvojčata jsou propojena, stejně vnímají i cítí. Asi největším zázrakem je ale tzv. rescuing hug, neboli záchranné obejmutí, které se ukázalo v rámci sourozenecké lásky daleko lepším lékem než opravdové pilulky. Jasným důkazem jsou tomu dvojčata Jacksonova!

Obě dívky se narodily předčasně v roce 1995. Obě byly maličké a projevovaly klasické příznaky nedonošených dětí. Jedna ze sester, které si nepřejí být jmenovány křestními jmény, měla problémy s dýcháním do té míry, že dokonce zmodrala a vypadalo to, že jí ani přes veškerou dostupnou lékařskou pomoct nedokážou doktoři zachránit.

V tu chvíli ale zasáhla tehdejší vrchní sestra, která rozhodla, že k dvojčeti, které na tom bylo špatně, položí její relativně zdravou sestru. Ta instinktivně svého maličkého sourozence objala. A hned se začaly dít doslova zázraky. Sestřička-dvojče, které na tom bylo hůře, začalo okamžitě vykazovat známky zlepšení a po několika dnech už na tom obě dvojčata byla natolik dobře, že je lékaři pustili domů!

Přestože lékaři nedovedou přesně vyjádřit, na jakém principu si dvojčata pomáhají, je prokázané, že vzájemná blízkost pomáhá právě v takovýchto případech a nazývají to rescuing hug. Zmíněná dvojčata Jacksonova po propuštění domů vesele rostla a oběma dívkám táhne na dvacet!

Díky rescuing hug se obě sestry mohly podívat domů a společně vyrůstat.

Dvojčata Jacksonova po sedmnácti letech

-SaTan-

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky dvojčata lékař zázrak dvojče

Přečtěte si také