Extrém

3. prosince 2014 10:50

Táňa Sáblíková

Neuvěřitelné štěstí! Žralok vyskočil nad hladinu jen několik metrů od surfujících maminek!

Měla to být obyčejná neděle, kdy se sešel klub maminek v australském Novém Jižním Walesu. Skupina se rozhodla naučit se surfovat, a tak vyrazila v neoprenech na surfech na moře. To ale maminky ještě netušily, co je čeká!

Když totiž seděly na surfech a učily se základy, jen několik málo metrů od nich vyskočil z vody žralok! To dokázala zachytit Steph Bellamy, která skupinku pozorovala ze břehu. Snímek, jehož pravděpodobnost pořízení je jedna ku milionu, tak vzbudil velký ohlas.

Žralok navíc mezi plavci i maminkami vyvolal vlnu zděšení a zběsilý útěk ke břehu. Australské ministerstvo průmyslu se nechalo slyšet, že to byl nejspíš žralok krátkoploutvý. „Viděla jsem šplouchnutí a přemýšlela, co to bylo. Pak jsem zkontrolovala, co jsem vyfotila, a nemohla jsem tomu uvěřit,“ nechala se slyšet autorka této unikátní fotografie.

Všech mořských živočichů se ale lidé nebojí, tak jako žraloka, například v Japonsku je tradiční umění sex s chobotnicí. O tom již psali naši kolegové z Prima Zoom. Mrkněte:

Sdílejte článek

Přečtěte si také