Extrém

23. února 2015 12:42

Lucie Průchová

Neuvěřitelné! Ve svých šedesáti letech porodila zdravou holčičku!

Galina Hrustaev porodila malou Kleopatru císařským řezem v moskevské porodnici Filatov a od té doby se pyšní fotkami holčičky na sociálních sítích.

Žena v důchodovém věku si místo vnoučátek pořídila vlastní dítě. K tomuto, dalo by se říct, odvážnému činu se odhodlala poté, co přišla o svého 29letého syna, který jí zemřel před 10 lety.

Odmítá prozradit, zda otěhotněla přirozenou cestou nebo použili metodu IVF (in vitro fertilizace), což je proces, při kterém se vajíčko oplodňuje spermií mimo tělo: in vitro. Je to jedna z metod asistované reprodukce, která se používá při léčení neplodnosti.

Holčičku, jejíž porodní váha byla 2,8 kg, pojmenovali Kleopatra a na svět přišla císařským řezem.

Sama matka dodává: "Hlavní věc, která mě motivovala udělat toto rozhodnutí a přivést na svět další dítě, bylo to, že jsem tragicky ztratila svého syna z prvního manželství. Bylo mu teprve 29 let. Stalo se to, když byl v nejlepších letech," prozradila a pokračuje. "Pocítila jsem najednou neuvěřitelnou touhu mít další dítě, i když to bylo v takovém pozdním věku, ale já jsem si tu touhu teď splnila."

Galina je považována za nejstarší matku v Rusku. Ona i její manžel Alexey (52) jsou nadšeni z nového přírůstku do rodiny. On sám má ještě 27letou dceru z prvního manželství.

Rodinná přítelkyně Faina Sukhorukova uveřejnila na své stránce Facebooku: "Já vím, že jsi vždycky říkala, že jsi chtěla ještě další dítě, ale nikdy jsem nevěřila tomu, že to opravdu myslíš vážně. Vždycky jsem obdivovala vaše odhodlání, velká gratulace. Vím, že budeš perfektní matkou."

Nicméně nejstarší žena na světě, která přivedla dítě na svět, byla Omkari Singh. Porodila dvojčata ve věku 70 let. Bylo to v roce 2008. Jedno z dvojčat, narozená holčička, ve čtyřech letech zemřela. Druhé z dvojčat, syn Amritwani, je ale údajně plný energie. Tato matka se zapsala do Guinessovy knihy rekordů.

Nejstarší matkou v Británii je Elizabeth Adeney, která dva měsíce před sedmašedesátými narozeninami porodila syna. Bylo to v roce 2009.

(lup)

Další články na podobné téma:


Přečtěte si také