Extrém

18. dubna 2015 15:48

Lucie Průchová

NEUVĚŘITELNÉ: Veterinářka zastřelila lukem kocoura a vystavila si fotku úlovku na svém Facebooku!

Mladá veterinářka z Texasu se vypravila s lukem a šípy na kocoura, o kterém si myslela, že je to „divoká“ kočka. Později se však ukázalo, že je to úplně jinak.

Dr. Kristen Lindsey byla hned vyhozena ze svého pracovního místa, kvůli postu na jejím facebooku. Na fotografii je ona a v ruce drží kocoura, který má hlavu propíchnutou šípem. U snímku je popisek: „Stačila jedna střela, dala jsem to napoprvé“

Zvíře bylo ale ve skutečnosti rodinný mazlíček jejího souseda, jmenoval se Tiger a bylo mu šest let. Její odkaz se začal rychle šířit mezi milovníky zvířat, spousta rozhořčených lidí ho sdílí.

Na facebooku vznikly dokonce stránky s názvem Justice For Tiger, kde se aktivisté domáhají spravedlnosti. Chtějí, aby byla doktorka obviněna z trestného činu.

Kocour Tiger byl mazlíčkem rodiny

Šerif Jack Brandes řekl, že postoupí celou věc okresnímu advokátu k přezkoumání.

Společnost Texas Veterinary Medical Association také ostře zkritizovala jednání doktorky Lindseyové.

V prohlášení, řekli: „Jsme zarmouceni a znepokojeni nešťastnou akcí této lékařky, a připomínáme obyvatelům Texasu, že toto jednání rozhodně neodráží to, jak vypadá veterinární profese nebo jak se chovají veterináři. Ostatní se snaží každý den dostát přísahy veterinárního lékaře.

Na klinice v Brenhamu, kde tato lékařka pracovala, její čin také velice odsoudili a okamžitě s ní rozvázali pracovní proces.


Přečtěte si také