Extrém

17. června 2015 10:37

Lucie Průchová

NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH: Matka chtěla použít k oplodnění vajíčka své mrtvé dcery!

Je to opravdu neuvěřitelné, co je v dnešní době možné, a je to asi trošku děsivé, nezdá se vám? Babička si porodí své vlastní vnoučátko?!

I když žena tvrdí, že to bylo poslední přání její umírající dcery, nejsou pro to žádné důkazy.

Soudce tedy rozhodl proti této britské matce, která tvrdila, že to bylo jediné přání její milované holčičky před smrtí. Chtěla prý, aby její matka podstoupila IVF (oplodnění ve zkumavce – in vitro fertilizace – je proces, při kterém se vajíčko oplodňuje spermií mimo tělo: in vitro) s jejími vajíčky.

Nejmenovaná žena se původně snažila zaslat vajíčka své dcery do Spojených států, kde měla být oplodněna a implantována do její dělohy, aby mohla porodit svou vlastní vnučku nebo vnoučka. Soudce ale popírá skutečnost, že to bylo na přání dcery. Matka má totiž jen písemné přání své dcery, že jí mají být po smrti odebrána a zmrazena vajíčka, o tom, že by je měla použít její matka k oplodnění, tam není ani zmínka. Soud tedy zamítl její žádost o použití vajíček.

Žena se proti tomuto rozhodnutí odvolala a bojovala dál, ale nakonec byla odmítnuta i vrchním soudem kvůli nedostatku důkazů, že byl plán její zesnulé dcery opravdu takový, jak tvrdí její matka.

Vzhledem k rozhodnutí soudu budou vajíčka její dcery v roce 2018 zničena.

Sdílejte článek

Přečtěte si také