Nová nebezpečná móda! Puberťáci se opíjí dezinfekcí na ruce!

Zatímco u nás frčí u bezdomovců chlastání čištičů oken, švédští teenageři přešli na mnohem vyšší level.

Co si budeme povídat, u nás to mají mladiství se sehnáním alkoholu docela jednoduché. V některých zemích jsou však ohledně alkoholu daleko přísnější a sehnat si například v takovém Švédsku pivko či vodku na párty není zrovna jednoduché. Tamní puberťáci se proto rozhodli přijít s hodně netradičním, a celkem nebezpečným, řešením. Opíjí se totiž pomocí zdánlivě neškodné dezinfekce na ruce! Ty totiž obsahují zpravidla nejméně 70% alkoholu.

Mladí výtečníci ke svým bujarým pitkám údajně nejvíce používají produkty značky Purell. I když se může zdát, že jde jen o pár ojedinělých případů, vše je ve skutečnosti daleko horší. Ve Švédsku už je naopak situace tak kritická, že příslušné úřady stáhly dezinfekce z volného prodeje a mohou si je koupit pouze na požádání u pokladny.

V nedávném čase chřipek a nachlazení, kdy byl o výrobky zájem, však bylo pro prodavačky těžké rozlišit, kdo chce dezinfekci na svou prevenci a kdo naopak na večírek. Situace tak nadále zůstává vážná. Pití dezinfekce, kterou si teenageři rádi míchají s pomerančovým džusem, totiž může samozřejmě způsobit zdravotní problémy. Vy se proto jejich alkoholickými triky rozhodně neřiďte.


Přečtěte si také