Extrém

17. srpna 2017 15:57

redakce Prima Lajk

Nová online challenge bojuje proti neosobním selfíčkům. Tímhle úžasným způsobem se snaží přimět lidi k tomu, aby ukázali víc ze svého já

Kampaň sociálních médií s názvem My True Selfie se snaží přeměnit selfie fotky na více upřímné a méně limitující.

Za tímto nápadem stojí Thomas Knights, který připravil workshop proti šikaně. Tam měli lidé za úkol nakreslit na papír obrys své hlavy a kolem dokola napsat slova, které co nejlépe charakterizují jejich osobnost. Poté se měli před tímto papírem vyfotit, tak aby kolem své hlavy měli vidět svou charakteristiku.

Nápad měl takový úspěch, že se to následně společně s učitelem Simonem Brooksem rozhodli dotáhnout do konce a tak vznikl projekt My True Selfie. Fotky by díky tomu měly být více osobní a skutečné. Měly by ukazovat osobnosti i s jejich nitrem. Ukázat, že nejsme pouze prázdné schránky, ale máme určité vlastnosti. Hlavně tedy přestat formovat falešné představy o lidské „dokonalosti“ a to především u mladých lidí. Je důležité si uvědomit, že sociální média jsou na vzestupu a nejvíce zranitelní jsou právě mladí lidé, takže projekty podobné těmto budou v budoucnu zcela jistě důležité.

Sdílejte článek
Štítky Selfie sociální sítě internet kuriozity fotky

Přečtěte si také