Extrém

24. března 2016 14:37

Tereza Javorová

OBŘÍ GALERIE: Žena vážila 290 kilogramů a 12 let se nemohla zvednout z postele. Zhubnout ji donutila až...

Jak může dopadnout posedlost jídlem a lidské neštěstí na vlastní kůži pocítila Lupe Samano. Projedla se až k neuvěřitelným 290 kilogramům a dvanáct let se nemohla zvednout z postele. Příběh mohl skončit tragicky, kdyby ji, díkybohu, nezačal manžel podvádět.

Nevěru samozřejmě nikomu nepřejeme, ale Lupe nejspíš manželovy zálety zachránily život. Uvědomila si, že takhle už žít nechce a je svým obřím tělem se rozhodla něco dělat. Nebylo to ale vůbec jednoduché...

Lupe totiž už v šesti letech vážila 45 kilogramů a v deváté třídě měla neuvěřitelných 181 kilo. Jídlem řešila svoje trauma z rodiny, ze které odešel otec a matka propadla drogám. Lupe se nakonec vdala, ale ve svých čtyřiceti letech vážila téměř notně přes čtvrt tuny!

Žena si ale problém neuvědomovala. A to ani když uvízla na záchodě u lékaře, celý ho rozbila a z toalety ji musela dostávat skupina lidí. Ženě selhávaly ledviny a dokonce upadla do diabetického kómatu.

To, že se sebou musí něco dělat, si přiznala až když zjistila partnerovu nevěru. Podstoupila tracheotomii a bypass žaludku. Stejně je ale dosud odkázaná na péči záletného manžela, který se o ni musí starat.


Přečtěte si také