Extrém

16. září 2016 16:09

Tereza Javorová

ODHALENÍ: 7 triků, díky kterým vám déle vydrží baterka ve smartphonu! Nestačí jen vypnout WiFi...

Je to jako boj s větrnými mlýny. Telefon můžete nabíjet i několikrát denně, ale stejně vám bude zrovna v tu nejnevhodnější chvíli hlásit, že zbývá jen 20 %. Jak výdrž baterky prodloužit?

1. Vypnětě WiFi jak už bylo řečeno v titulku, samotné vypnutí WiFi nestačí. Ale velmi pomůže. Telefon totiž jinak stále vyhledává dostupné připojení, a tím se značně vybíjí.

2. Vypněte data – data žerou baterku extrémně. Na pozadí mohou probíhat různé aktualizace a udržování aplikací zase nějakou energii spotřebuje. Když k tomu přidáte různé googlení a koukání se na videa, můžete být rádi, že vám telefon vydrží nabitý 2 hodiny.

3. Nenechávejte ho kompletně vybít – je to jeden z největších mýtů, který nám byl vštěpován už od dob Nokie 3310. Časy i telefony se však změnily a pokud chcete baterku ušetřit (a zvlášť i pak čas jejího dobíjení), neměli byste nechat telefon umřít úplně.

4. Udržujte normální teplotu – jakékoliv výrazné výkyvy teplot baterku výrazně zeslabují. Proto vám telefon nevydrží nabitý moc dlouho ani na horách ani v Egyptě. Velká horka jsou ale přece jen nebezpečnější, protože vám může mobil navíc explodovat.

5. Zbytečně nerozsvěcujte obrazovku – když si v telefonu najdete, co žere baterku nejvíce, mezi prvními příčkami bude obrazovka. Proto se raději dívejte na hodinky, než abyste každých 5 minut rozsvěceli obrazovku. Nikdo vám stejně nepíše, tak se hoďte do klidu.

6. Nevypínejte ho moc často je to stejné jako s úplným vybitím. Dnes už naprosto lichá poučka. Zapínáním a vypínáním baterku velmi zatěžujete.

7. Nefoťte takhle to vypadá, že nemáte telefon používat skoro vůbec, že? Ale pokud chcete a potřebujete, aby vám baterka vydržela ještě cestou domů, odpusťte si selfíčko na zastávce nebo v tramvaji. Ušetříte paměť i baterku telefonu.


Přečtěte si také