Extrém

16. května 2016 15:21

Tereza Javorová

ODHALENÍ: 8 částí lidského těla, které ve skutečnosti nepotřebujeme. Co si s klidem uříznout?

Podle doktora Andrewa Rochforda máme celkem osm částí těla, které nepotřebujeme. Zůstaly nám jen díky našim předchůdcům. Které to jsou?

Co například takové mandle? Naše tělo už je nevyžaduje a mnoho lidí si je nechává už v mladém věku odstranit. A co takové ušní boltce? K čemu nám jsou potřeba? My je využíváme pouze na propichovaní náušnicemi, což není vyloženě životu potřebné, stejně tak jako například apendix. Ušní boltce jsou přece jen alepoň erotogenní zónou, což se o slepém střevu říct nedá...

Dále můžeme zmínit i dutiny, které často podle doktora Rochforda zaviňují bolesti hlavy. Také všichni jistě znáte husí kůži. Není to moc příjemné a většinou je to jasné znamení toho, že je nám zima. Zvířata mají to samé, až na to, že jim to pomáhá vytěsnit zimu a chrání je to před dravci, jelikož s tím vypadají hrozivější. Nebo co takový palmární úchop. To se týká pouze dětí do 4 měsíců. K čemu to potřebují?

Doktor Rochford zmínil ještě 2 části těla a to ušní svaly a mužské bradavky. Svaly slouží k pohybu – a nač bychom potřebovali hýbat s ušima? A co se týče mužských bradavek, muži na rozdíl od žen nepotřebují kojit. A podle Rochforda je to jedna velká zbytečnost, stejně jako všechny zmíněné části těla výše.


Přečtěte si také