Extrém

26. ledna 2017 16:33

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Lidé, kteří nedokážou ráno vstát z postele, jsou mnohem chytřejší! Jak je to možné?

Taky se teď cítíte mnohem inteligentnější?

Patříte také mezi lidi, kteří se každé ráno za žádných okolností nemohou vyhrabat z postele a i po pátém zacvaknutí budíku se ospale převalí na druhou stranu? Tak se můžete uklidnit, v tom případě nejste líní, ale naopak nadprůměrně inteligentní!

Svědčí o tom alespoň výsledky nové britské studie, podle níž se chytrý člověk pozná také právě díky nechuti vstát z postele. Dáváme tak více přednost vnitřním potřebám našeho těla před našimi přesně nastavenými plány. To údajně znamená, že takový člověk je více intuitivní a tím pádem i mnohem kreativnější.

A jaké jsou další znaky chytrého člověka? Poznáme ho i podle toho, že je noční živel. Lidé, kteří jsou déle vzhůru, mají prý také mnohem větší IQ. Zatímco ostatní spí, oni mnohdy rozšiřují své znalosti brouzdáním po internetu, čtením či jen sociálním kontaktem. Chytrý člověk pak dokáže být velmi sebekritický a velmi často o sobě dokonce paradoxně prohlašuje, že není vůbec chytrý. Po těchto znacích se zkrátka budete najednou cítit mnohem chytřeji. Kolik z nich splňujete vy?

Sdílejte článek

Přečtěte si také