Extrém

22. prosince 2016 17:00

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Nadáváte? Pak jste vtipnější, zdravější a chytřejší! Proč?

Používáte sprostá slova? Rádi si zanadáváte? Možná to vyšemu okolí vadí, ale vy se jim můžete pochlubit tím, že díky nadávání jste lepší než oni!

Nadávání možná působí hrubě, ale lidem pomáhá, ukázalo se, že slovní vybití snižuje agresivitu, poukazuje na vyšší inteligenci nebo na psychickou pohodu. Takže pokud nadáváte…

Jste chytřejší V roce 2015 v USA zjistili, že lidé, kteří nadávají, dosahují vyšších výsledků v testech IQ. Nehledě na to, že používání sprostých slov, kterých je nepřeberné množství, rozšiřuje slovní zásobu. Takže se dokážete i barvitěji vyjádřit, i když zrovna nenadáváte.

Jste odolnější vůči stresu Nadávání dokáže pomoct ve stresových situacích. Zvyšuje hladinu endorfinu, který vás hodí do pohody. Takže až něco pokazíte, klidně si zanadávejte, pomůže vám to. Jeden výzkum navíc potvrdil, že až 67 procent žen v práci nadává. Muži používají sprostá slova o něco méně.

Jste vtipnější Nezdá se vám to? Je to tak. Psychologové prokázali, že lidé, kteří svoje historky prokládají hrubými výrazy, dokáží zvýšit pozornost posluchačů a ne negativním směrem. Naopak lidé na sprostá slova reagují vesměs pozitivně.

Tohle jsou největší faily ze Snapchatu, zanadávali byste si, kdyby se staly vám?

Sdílejte článek
Štítky inteligence USA agresivita Snapchat

Přečtěte si také