Extrém

15. května 2019 11:24

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Prodloužení penisu nefunguje a je pro vás nebezpečné, tvrdí nová studie. Co mužům hrozí?

Radši se smiřte se svojí stávající výbavou.

Následující studii si zařaďte do kategorie: „To snad ví každý, ne?“. Experti totiž přišli s, ehm, naprosto šokujícím odhalením – operace na prodloužení penisu prý nefungují, můžou vám šeredně ublížit a provádí je pouze šarlatáni.

V analýze publikované v Sexual Medicine Reviews se tým vědců podíval na 17 existujících studií týkajících se 21 možných procedur, které jsou mužům nabízeny jako funkční rozšíření penisu. Některé zahrnují i nechirurgické postupy, jako například jehly, nebo vakuové přístroje. Vědecké práce se následně zúčastnilo 1192 mužů, kteří některou z těchto praktik podstoupili.

Jistě, někteří muži se podle všeho dočkali kýženého prodloužení, jiní ale informovali vědce o zdravotních komplikacích, ošklivých zánětech, zraněních, krvácení, zkrátka o všem, co v souvislosti s penisem slyšet nechcete. Navíc se zjistilo, že mnoho mužů si po jednoduché konzultaci uvědomilo, že jejich penis je normální a žádné prodloužení nepotřebují. Velkým problém je tak podle všeho také informovanost.

Operace přitom může vyjít v přepočtu až na 1,1 milionu korun. Lékaři tak mužům radí, aby si podobné nápady dobře rozmysleli, a raději se svojí přírodní výbavou spokojili, než aby riskovali mnohem větší problémy v budoucnu.


Přečtěte si také