Extrém

30. května 2015 11:27

Tereza Javorová

Odvaha, nebo nesmysl? Ženě s nádorem na mozku zbývá 10 let života. Přesto se chce vdát a mít děti!

Sympatická blondýnka Sam Hodge (28) měla téměř všechno, co si mladá žena může přát. Zasnoubila se s mužem svých snů a snila o společném životě. Pak jí ale doktoři oznámili, že má velký nádor na mozku a zbývá jí pouhých dest let života.

Sam se se svým přítelem Aaronem zasnoubila minulý rok v sprnu. Rozhodli se zrekonsturovat i svůj dům, kde by později založili rodinu.

Jendou v noci ale Sam probudil záchvat a šílená bolest hlavy. Po převozu do nemocnice se celý její život změniil. Lékaři zjistili, že má uprostřed mozku velký nádor. A vypočítali, že Sam zbývá jen deset let života.

Sam podstoupila náročnou operaci, kdy jí lékaři ostranili devadesát procent nádoru. Ke zbývajícím deseti se ale nemohli dostat, protože by jinak značně poškodili Samin mozek. Sam by se tak nemohla hýbat a porušili by jí spánkové a smyslové centrum. Následkem toho, že jí v mozku deset procent nádoru nechali však je, že začne zase růst. A je jen otázkou času kdy a jak rychle.

I přes to se Sam rozhodla nevzdát se svého vysvěného života. Její snoubenec Aaron ji nadšeně podporuje a i přes nevlídné vyhlídky dál plánují svoji svatbu. Sam je dokonce pevně rozhodnutá, že chce děti. "Mnoho lidí s rakovinou nemohou mít děti, ale pro mě to je velmi důležité. Je to věc, kterou v osmadvaceti prostě chcete," říká rezolutně Sam.

Otázkou však zůstává, jestli je to rozumné. Z dětí by se sice chvíli těšila, ale ony by o svoji mámu brzo a krutě přišly...

Sdílejte článek
Štítky rakovina mozek nádor nádor mozku

Přečtěte si také