Extrém

31. října 2014 18:20

Táňa Sáblíková

Opravdu se stalo na Halloweena: Nejstrašidelnější historky EVER!

Lidé se bojí rádi, musí to ale být v relativním bezpečí, kdy se jim nemůže nic vážného stát. Některé historky jsou ale občas založené i na pravdě a je to fakt síla! Uvěřili byste, že tohle se doopravdy stalo?

1. Otrávené sladkosti

V Americe i Británii se na Halloween chodí koledovat v maskách, to je jasná věc. V roce 1974 toho využil Ronald Clark O'Bryan, který otrávil sladkosti, které rozdával dětem. Neuvěřitelné při tom je, že byl otcem dvou dětí, které ale také neuchránil od kyanidové pochoutky! Svého osmiletého syna Timothyho těmito sladkostmi otrávil, dcera jeho útok přežila, stejně jako další čtyři děti, kterým bonbony rozdal. To vše se stalo před čtyřiceti lety v Pasadeně v Texasu.

2. Zastřelený „skunk“

Devítiletá holčička si jako halloweenský kostým zvolila černý kostým s černým kloboukem a bílou ozdobou. A to se jí stalo osudné! Před dvěma lety, v roce 2012, ale muž, který přišel na stejnou párty jako holčička, asi dost dobře neviděl a při jejím odchodu domů vzal do ruky brokovnici a v domnění, že jde o skunka, ji střelil do ramena, zad, paže a krku! Dívka na následky zranění v nemocnici zemřela.

3. Texaský masakr motorovou pilou

Vtípek jednoho z učitelů na střední škole v Americe se zvrtl v opravdu hodně nepříjemnou záležitost. Učitel z Massachusetts si totiž myslel, že bude ohromně vtipné přijít na Halloween do třídy v masce z amerického hororu Texaský masakr motorovou pilou i s maketou pily v ruce. A tak v tomto převleku vstoupil do třídy, ve které se ale jeden ze studentů vyděsil natolik, že se pokusil utéct, zakopl o židli a zlomil si nohu v koleni. Rodiče nyní žalují učitele o 100 000 dolarů!

4. Splést si dům se nevyplácí

V roce 1992 se stal Halloween osudným zahraničním studentům, kteří chtěli jít na jednu z párty organizovanou spolužákem. Japonec Yoshihiro Hattori společně s dalším zahraničním studentem Webbem Haymakerem zazvonil u jednoho z domů, kde si myslel, že je párty jejich spolužáka. Poté, co ale na zazvonění nepřišel nikdo otevřít, vydali se oba na průzkum okolo domu. V zadní části ale již čekal vyděšený majitel, který Yoshihiro zastřelil. Myslel si, že oba studenti, kteří si jen spletli dům, jsou zloději!

5. Opravdu děsivá dekorace

Oslavy Halloweenu v sobě zahrnují i dekorace, které lidé umisťují všude možně. Ať jsou to makety mrtvol, různé náhrobky, svíčky, prostě Američané jsou v tomto perfekcionisté. A tak nikomu v roce 2005 nepřišlo divné, že v koruně stromů je umístěné tělo ženy, které vypadá opravdu jako pravé. Až po třech hodinách byla přivolána policie, která zjistila, že tělo patří 42 leté zavražděné ženě.

6. Vajíčkové peklo

Halloweenská noc se stala v roce 1998 osudnou jednadvacetiletému Karlu Jacksonovi, který jel se svou přítelkyní vyzvednout jejího devítiletého syna z párty. Když ale čekali, než klučík přijde, skupina puberťáků začala na auto házet vajíčka. To se Karlovi nelíbilo, vystoupil z auta a šel si to se skupinkou vyříkat. Když se ale vrátil zpět do auta, jeden z puberťáků vytáhl zbraň a Karla na místě zastřelil. Vrah nebyl nikdy dopaden.

7. Žárlivec

V roce 2004 šly tři kamarádky po večírku v Napa Valley v Kalifornii spát. Lauren Meanza se ale probudila o pár hodin později, když slyšela děsivé výkřiky z pokoje svých spolubydlících. Poté, co k nim doběhla, našla je v kalužích krve, někdo je totiž pobodal. Obě pak na následky zranění zemřely v nemocnici. Z obou vražd byl obviněn a shledán vinným Eric Copple – snoubenec jedné ze zavražděných, který prý žárlil na přátelství své snoubenky!

8. Hořící peklo

Ani v Rakousku se nevyhnuli historce, která se postupem času stane spíše zábavnou. A to hlavně díky tomu, že nikdo nepřišel o život. Vtípek třináctiletého chlapce a jeho desetiletého kamaráda byl ale velmi nebezpečný. Rozhodli se totiž, že dětskou skluzavku polijí benzinem a následně zapálí jako dekoraci svého večírku. Plameny se ale rozšířili i na kalhoty staršího z chlapců a ten utrpěl popáleniny druhého stupně.

Doufejme, že žádná z takovýchto historek nepřibude po letošním Halloweenu...

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také