Extrém

11. listopadu 2014 11:50

Táňa Sáblíková

Opravdu zvláštní svatební zvyky ze zahraničí. Znáte je?

Nejdůležitější den v životě každé ženy, oblékne se do bílého, projde uličkou a u oltáře řekne ano svému vyvolenému. A pak už následuje veselice a různé zvyky… A v některých zemích jsou svatební zvyky opravdu zajímavé!

1. Německo – rozbíjení nádobí

U našich západních sousedů mají dokonce jeden předsvatební zvyk, svatebčané v noci před svatbou rozbijí nádobí a to z toho důvodů, že prý střepy přinášejí štěstí. Nádobí se rozbíjí i v Česku, tam ale pouze symbolicky a to před svátečním obědem – střepy zametají novomanželé, aby ukázali, jak spolu zvládnou spolupracovat.

2. Čína – střílení nevěsty

V této největší asijské zemi ženichové na své novomanželky vystřelují dřevěné šípy, samozřejmě bez ostrých hrotů. Poté, co nevěstu trefí, oba šíp rozlomí napůl. Z jakého důvodu to dělají, bohužel není známo.

3. Čína – holení vlasů

Čínské nevěsty si po svatbě musí podle tradice nechat oholit vlasy – až na malý kousek vzadu na temeni, kde si nechají dlouhý copánek.

4. Rumunsko – unášení nevěsty

Malé únosy se pořádají i v České republice, tam ale stačí ženich svoji vyvolenou najít do několika hodin, stačí zaplatit útratu v hospodě a vesele si partnerku odvede, prostě jen takové malé zpestření. V Rumunsku to tak ale není! Pokud muž unese ženu a bude ji mít po svém boku nejméně dva dny, stane se zákonitě jeho manželkou!

5. Indie – malování henou

Každá správná nevěsta musí být pomalovaná. Její ruce jsou hotovým uměleckým dílem a jejich autory jsou vždy ženské příbuzné nevěsty. Ornamenty namalované henou mají znázorňovat štěstí, naději a lásku.

6. Keňa – plivání na nevěstu

V této africké zemi je zvykem poté, co otec požehná své dceři, že jí plivne na hlavu a na prsa. Žehná jí tak. Navíc se otec nesmí otočit při odchodu dcery z vesnice, jinak by se změnila v kámen.

7. Indie – svatba se stromem

Pokud se žena narodí v době, kdy je Saturn a Mars v sedmém domě, musí si vzít strom, aby zrušila prokletí, které na ni kvůli tomu bylo sesláno. Poté, co se s ním ožení, musí ho porazit. Tím je kletba zrušena a může si vzít muže.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také