Extrém

19. ledna 2015 11:50

Táňa Sáblíková

Otec dal své umírající dceři konopný olej… Výsledek? Vězení a zákaz návštěv!

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. I tak by se dal označit čin Australana Adama Koesslera, který se snažil pomoci své dvouleté dceři, která umírá na rakovinu! Podal jí totiž konopný olej a byl za to obviněn z trestného činu!

Adam byl sice propuštěn na kauci na svobodu, podmínky jsou ale pro otce dvouleté Rumer Rose zdrcující! Nesmí totiž navštívit svoji dceru, která je ve finálním stadiu rakoviny a momentálně je umístěna na jednotce intenzivní péče.

Otec se snažil malé holčičce trochu zlepšit podmínky umírání a podal jí konopný olej, její stav se dle jeho slov zázračně zlepšil, on byl ale obviněn z trestného činu a vsazen do vězení! Proti zákazu styku s Rumer Rose se postavily desetitisíce lidí, kteří podepsali petici adresovanou premiérovi Campbellu Newmanovi a ministru spravedlnosti Jarrodu Bleijie. V ní se píše, že „je nehumánní, aby byl rodič, který jednal ve jménu lásky ke svému dítěti a ve snaze prodloužit mu život, od něj izolován v tak závažném období, kdy holčičce zbývají poslední dny života.“

Petice, kterou na Adamovu podporu podepsalo 50 000 lidí, navíc dodává, že konopné přípravky jsou v mnoha zemích světa povolené a prokazatelně pomáhají nejen umírajícím lidem.

Rumer Rose je ve finálním stadiu rakoviny a zbývá jí několik dní, možná týdnů, života

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také