Extrém

3. července 2015 16:01

Tereza Javorová

OTŘESNÉ: Chirurg odstranil ročnímu dítěti zdravé oko místo nemocného. Teď je zcela slepé

Hrůzný omyl se stal v mexickém státě Sonora. Roční chlapeček se narodil s nádorem v levém oku a lékaři se obávali, že by mohl ohrozit život dítěte. Poslali jej proto na operaci, která však dopadla tragicky. Chlapeček je teď slepý na obě oči.

Chlapeček Fernando Jonathan Valdez Ayala podstupoval nejdříve několik měsíců chemoterapii, která však nezabírala. Jeho chirurg Armando Cisneros Espinoza proto rozhodl, že oko budou muset chlapci zcela odstranit.

Chirurg však během operace udělal osudovou chybu. Chlapci odstranil zdravé pravé oko místo nemocného levého!

Chlapcovi rodiče jsou právem naprosto otřeseni a po nemocnici žádají tučné odškodné. I sebevětší částka ale Fernadovi zrak nevrátí. Nebýt chyb lékaře, mohl vidět alespoň na jedno oko. Teď bude celý život slepý.

Poté, co chirurg chlapci nešťastně odstranil zdravé oko, měl natolik drzosti, aby rodičům ještě lhal. "Řekl nám, že najednou viděl, že nádor má náš Fernando i na pravém oku. Ale to je hloupost, protože žádné testy to dřív nepotvrdily. Navíc si přece nemůže jen tak sám rozhodnout, že našemu synovi odstraní i druhé oko," říká rozčileně Fernandova matka Maria. "Cítím bezradnost a vztek. Bylo to jeho jediné zdravé oko," zoufale se svěřuje chlapcův otec.

Rodiče udali chirurga na policii. Případ se prošetřuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také