Extrém

30. dubna 2015 11:16

Lucie Průchová

OTŘESNÉ: Znásilněné desetileté dívce nechtějí úřady povolit potrat!

Dívka z Paraguaye byla převezena do nemocnice s bolestmi břicha. Jaké bylo ale překvapení, když se ukázalo, že je ve dvacátém prvním týdnu těhotenství.

Desetileté děvčátko otěhotnělo po té, co jí znásilnil její nevlastní otec, teď čeká na rozhodnutí úřadů, které jí zatím nedaly k potratu souhlas, navzdory tomu, že je dívka v ohrožení života. Porod v jejím věku je velice nebezpečný, protože tělo takto malá dívky není na těhotenství ani porod připravené.

Ředitel nemocnice v Asunción, v hlavním městě Paraguaye, údajně veřejně prohlásil, že dívčino těhotenství by bylo obrovské riziko pro její zdraví, ale mohlo by i vážně ohrozit její život, i přes to, že nyní je ve stabilním zdravotním stavu.

Dívka je nyní hospitalizována v nemocnici, kde je její zdravotní stav monitorován.

Navzdory tomu, že byla údajně poslána do centra pro mladé matky, bude jí zřejmě nakonec potrat proveden s ohledem na její nízký věk a rizika, která těhotenství a porod v tomto věku přinášejí.

V Paraguayi je povolené vykonávat potraty v případech znásilnění, špatného vývinu plodu nebo v případě, že by těhotenství ohrožovalo zdraví matky, což je určitě případ tohoto dítěte.

Matka této holčičky o potrat požádala a nyní čekají na rozhodnutí úřadů.


Přečtěte si také