Extrém

11. června 2015 12:04

Lucie Průchová

OTŘESNÝ PŘÍPAD: I tohle se může stát ve školce! Nebohému chlapečkovi prošpikovali sešívačkou ucho

Je opravdu zarážející, čeho všeho jsou schopni učitelé. Ano, jde o psychicky náročné povolání, některé děti jsou dnes jako utržené ze řetězu, taková nezvladatelná „zvířátka“. Ale měli by se o ně starat jen jedinci, kteří na „to mají“, tohle přeci není normální?!

Rodiče čtyřletého chlapce nevěřili svým očím, když začal jejich syn ve vaně z ničeho nic plakat bolestí. Asi při koupání zavadil o své ouško, ve kterém měl zabodnutou sponku ze sešívačky. Ano, opravdu, měl ouško „prošpikované“ sešívačkou. Zvláštní výchovný prostředek, nemyslíte?

Chlapec přiznal rodičům, že mu to udělala paní učitelka v mateřské školce.

Rodiče neváhali a ihned odvedli dítě na policii, aby na tuto skutečnost upozornili. Strážníci je okamžitě odvezli k lékaři, který chlapce ošetřil.

Incident se odehrál ve Fujianu, v Číně. Učitelka, u které se uvádí jen, že je to paní Lan, byla ihned propuštěna ze zaměstnání a zadržena policií.

Fotografie zveřejněné na čínských sociálních sítích ukazují, jak chlapec pláče, zatímco mu lékař odstraňuje sponku z ucha.

Místní úřady potvrdili, že paní Lan bude patnáct dnů v policejní vazbě a že dostala pokutu ve výši 1000 juanů (cca 3 900 korun). Doposud však neuvedly žádný důvod, proč učitelka takto jednala.

Vedení mateřské školy se chlapcově rodině omluvilo. Řediteli školy byla do objasnění případu pozastavena funkce.

Probíhá hloubkové vyšetřování a odpovědné osoby budou přísně potrestány.

Sdílejte článek
Štítky policie koupání bolest lékař učitelka Čína školka mateřská škola ucho vana Fu-ťien

Přečtěte si také