Extrém

6. června 2015 15:00

Lucie Průchová

PAVOUCI OPĚT ÚTOČÍ: Další supermarket uzavřen: V banánech se našlo hnízdo nejnebezpečnějšího pavouka světa!

Supermarket Aldi byl uzavřen hned poté, co se opět objevilo hnízdo pavouka mezi banány. Jedná se o smrtelně nebezpečného pavouka palovčíka brazilského, po jehož kousnutí můžete zemřít za méně než dvě hodiny.

Rodina, která si ovoce domů dodnesla, zažila šok. V trsu banánů totiž našli hnízdo pavouka, kterého si v obchodě nevšimli. Okamžitě strčili ovoce do igelitového sáčku, zavolali na policii a na jejich doporučení dům ihned opustili..

Bylo zjištěno, že v pytlíku je skutečně vysoce jedovatý druh pavouka, který je znám jako banánový pavouk, jehož jed je prudce jedovatý.

Přivolaní specialisté ihned prohledali dům, ale dospělého pavouka nenalezli. To je dovedlo k obavám, že by mohl být ještě někde v supermarketu.

Obchod ve městě Hinckley v Leicestershiru v Anglii byl v pátek celé dopoledne uzavřen, zatímco důstojníci a experti hledali tohoto smrtícího živočicha, ale nic nenašli.

Odborník Geoff Grewcock, který zasahoval u postižených v domě, uvedl: „Měli jsme telefonát od rodiny, která koupila banány v Aldi, a našli na nich shluk vajec. Museli jsme zjistit, o jaká vejce se jedná. Samozřejmě nás hned napadlo, že to pravděpodobně bude Wandering Spider (palovčík brazilský).

Naše obavy se později potvrdily."

„Jsou nebezpeční, moje rada v takovýchto případech je – pokud něco takového vidíte, prostě utečte tak rychle, jak je to možné, a pak zavolejte policii. Nesnažte si hrát na hrdiny a hazardovat se životem.“

„Banány přišly z Brazílie a otázkou nyní zůstává, kde je ten dospělý jedinec?“

„Hledali jsme po celém domě i v jejich autě, ale nikde nic. Ani v obchodě se nic nenašlo.“

„Banány byly odebrány a poslány na expertizu.“

Mluvčí společnosti Aldi vydal prohlášení: „Obchod byl nyní znovu otevřen a zákazníci mohou být klidní, jejich bezpečnost zůstává naší prioritou číslo jedna.“

Palovčík brazilský byl klasifikována jako nejvíce jedovatý pavoukovec na světě, v roce 2010 byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

V roce 2005 strávil muž z Británie týden v nemocnici poté, co ho kousl jeden z těchto pavouků, který přicestoval do země v zásilce banánů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také