Extrém

30. dubna 2015 14:01

Tereza Javorová

Po sexu na jednu noc propadla anorexii a alkoholismu. Jedla jen 13 kalorií denně!

"Nenávidím svoje tělo!" tvrdila o sobě třiadvacetiletá studentka Lydia Davies. Za den snědla jen tři lžičky chřestu a "projedla" se tak k neuvěřitelným třiceti kilogramům! "Myslela jsem, že umřu," vzpomíná.

Lydia prožila v prváku na vysoké škole románek na jednu noc. A odnesla si z něj pohlavně přenosnou chorobu a odpor ke svému tělu. "I když to byl teprve můj druhý sex za život, tak jsem byla sama sebou zhnusená. Nenáviděla jsem svoje tělo!" přiznává studentka z Glasgowa.

13 kalorií denně

Po nepříjemném zážitku se začala omezovat v jídle. "Chtěla jsem začít jíst zdravě, abych vykompenzovala to, jak strašně jsem se cítila psychicky."

Nakonec ale přestala jíst úplně. Přežívala jen na dietní kole a třech lžičkách chřestu denně, což dohromady tvořilo neuvěřitelných 13 kaloriií. Svoje stále se zhoršující psychické problémy začala řešit alkoholem. "Denně jsem vypila tak dvě lahve vína. Když mě jednou přijeli navštívit rodiče, tak pod mojí postelí našli více jak čtyřicet lahví," řiká Lydie.

Rodiče přijeli na poslední chvíli. Zavolali je Lydiini kamarádi, kteří se už na svoji spolužačku a její vystouplé kosti nemohli dál dívat. Lydie se musela začít léčit.

Věděla jsem, že umřu

"Vzpomínám si, jak jsem byla přesvědčená, že umřu. Ležela jsem vyhladovělá na posteli, bolel mě žaludek a v žilách mi proudil jen adrenalin. Cítila jsem, že pokud usnu, tak už se neprobudím," vzpomíná Lydie.

I po prodělaném léčení říká, že v hlavě stále slyší hlasy, které jí zakazují jíst. "Naučila jsem se je ale ignorovat." V uzdravování ji podporuje hlavně její přítel Pablo. Lydie však bude mít následky anorexie, alkoholismu a bulimie celý zbytek život. "Mám problémy s koleny, kyčlemi a cítím, že jsou mé kosti slabé. Poruchy příjmu potravy jsou dnes běžnější, než si myslíme, a je třeba proti nim bojovat, " dodává odhodlaně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také