Extrém

18. března 2015 10:00

redakce Prima Lajk

Pokrok nezastavíš ani ve Star Wars! Do světa Jediů vstoupí první lesbička!

Impérium se konečně chlubí slečnou, která má ráda slečny.

Před pár týdny jsme zjistili, že komiksová Catwoman je bisexuální. A teď tu máme další tah k diverznějšímu popkulturnímu světu – první lesbičku ve Star Wars.

Předně je potřeba zdůraznit, že nejde o první homosexuální postavu z předaleké galaxie. Tahle pozice patří dvěma homosexuálním Mandalorianům z videohry Star Wars: The Old Republic, tam ale šlo spíš o okrajovou zmínku. Imperiální důstojnice Moff Mors, která se 23. dubna objeví v románu Lords of the Sith, bude oproti nim mnohem důležitější a propracovanější postavou.

Autor románu Paul S. Kemp tvrdí, že nechtěl způsobit prvoplánové haló, jen mu prostě tahle sexuální orientace sedla k vymýšlené postavě. Sličnou brunetku ale určitě čeká spousta pozornosti, protože stavět se proti zatuchlé politické korektnosti nebude u slavné ságy zas taková legrace.

Moff Mors zatím neopustí stránky románů, takže se v Lucasfilmu zřejmě nechystají na demonstrace proti rozvracení pravého rodinného řádu. Pokud ale někoho napadne dostat ji do filmu, může se celá situace klidně vyhrotit.

Do té doby budeme Kempovi fandit a doufat, že kvůli lesbičce ve Star Wars někdo neskončí na kapačkách!

Sdílejte článek
Štítky Star Wars román lesbička

Přečtěte si také