Extrém

17. prosince 2014 19:50

Táňa Sáblíková

Poslední slova před smrtí: Co řekl Brumbál, Jack Daniels nebo Nostradamus?

Těsně před smrtí mohou být pronesena slova, která pak provázejí lidi na každém kroku. Mohou být například vyryta na hrob nebo se mohou stát slavným výrokem. Prostě po smrti toho, kdo je pronesl, mohou žít svým vlastním životem…

A jaké jsou výroky, které pronesli těsně před svým skonem Nostradamus, Jack Daniels, zakladatel Tennessee whiskey, Richard Harris, představitel Brumbála v prvních dvou filmových zpracováních Harryho Pottera, Salvator Dali nebo třeba spisovatelka Louisa May Alcott, autorka knihy Malé ženy?

1. To bylo jídlo.

Richard Harris byl filmový představitel profesora Brumbála v prvních dvou filmových adaptacích Harryho Pottera. Bohužel zemřel v roce 2002 ve svých 72 letech. Jeho poslední slova se vázala k jídlu.

2. Kde jsou moje hodiny?

Ano, kdo tipoval, že to řekl Salvator Dali, měl pravdu. Tento génius se proslavil svými surrealistickými obrazy, na kterých jsou velmi často zobrazeny právě hodiny. Malíř trpěl Parkinsonovou chorobou a po smrti své milované ženy ztratil i on vůli žít. Do uměleckého nebe odešel 23. ledna 1989. Zastavilo se mu srdce.

3. Poslední drink, prosím!

Tak to bychom nečekali, že zakladatel skvělé Tennessee whiskey řekne před smrtí zrovna tohle! Daniel zemřel na otravu krve v roce 1911.

4. Zítra za východu slunce už nebudu mezi živými.

Nostradamus toho předpověděl hodně, některé jeho předpovědi se dokonce teprve nyní naplňují. A nemýlil se ani, když si předpověděl svoji smrt. „Zítra za východu slunce už nebudu mezi živými,“ řekl a usnul navěky.

5. Není to meningitida?

Spisovatelka Louisa May Alcott napsala Malé ženy, příběh matky a čtyř dcer, které přežívají doma, zatímco otec bojuje ve válce. Do svých knih vkládala své vlastní příběhy, které psala až do své smrti v roce 1888. Zemřela v 55 letech a její poslední slova zněla „Není to meningitida?“

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také