Extrém

26. června 2015 12:45

Lucie Průchová

POZOR: Chystáte se do Egypta na dovolenou? Tato mladá žena si přivezla infekci ledvin, na kterou málem zemřela!

Po návratu ze své vysněné dovolené musela tato třiadvacetiletá dívka svést boj se zákeřnou nemocí, kterou si z pobytu v Egyptě přivezla.

Nicola Collings byla po dovolené v Sharm el Sheikh (Šarm aš-Šajch) v Egyptě. Přibližně hodinu po návratu domů do Velké Británie musela být převezena do nemocnice. Měla obrovské bolesti a lékaři se zprvu domnívali, že se jedná o zánět slepého střeva. Proto se podrobila operaci, při které jí bylo střevo odoperováno.

Její stav se ale nezlepšil, spíš naopak. Další krevní testy ukázaly, že se jedná o bakterii e-coli (Escherichia coli). Po dobu dvou měsíců bojovala o život, ležela upoutána na lůžko a její stav byl kritický. Musely u ní být provedeny opakované dialýzy a krevní transfuze.

Collings nyní vypověděla: „Ještě měsíc po návratu z dovolené mi doktoři dávali jen malou šanci na přežití. Když jedete na dovolenou, měli byste se vrátit s pocitem svěžesti, ale já jsem musela bojovat o život. Nyní jsem šťastná, že nemusím být až do smrti na dialýze – ale do této situace jsem se přece neměla vůbec dostat!"

Na pokyn lékařů podala nyní dívka žalobu za nedbalost a povolala na pomoc právníky, aby prošetřili tento, rádoby luxusní hotelový komplex a cestovní kancelář, která ho doporučuje.

Nicola se totiž svěřila doktorům, že bazén byl špinavý, byla v něm kalná voda, jídlo bylo podáváno vlažné a příbory byly často špinavé.

Dodala: „I když už jsem zpátky v práci, jsem často unavená a z ničeho nic se začnu třást, Pořád nejsem ve své kůži. Mám si prý dávat pozor na své zdraví, můj imunitní systém není v pořádku."

„Musím vědět, co způsobilo mou nemoc a zabránit, aby byli postiženi další lidé, kteří nemusejí mít takové šťěstí, jako já, že jsem ten stav přežila. Proto jsem si najala právníky, aby zahájili vyšetřování pětihvězdičkového hotelu Siva Sharm Resort & Spa. Údajně zjistili, že to není první případ, kdy měl hotel problém s hygienou, v roce 2010 měl jeden z turistů vážné žaludeční problémy, tehdy právníci spor s hotelem vyhráli."


Přečtěte si také