Extrém

25. srpna 2015 12:35

Lenka Zajícová

Pozor, je tu nový trend v líčení! A je doslova děsivý…

Zcela nepochopitelný trend napodobující chorobu se rozmohl poté, co se na módních molech objevila Winnie Harlow, modelka trpící nemocí vitiligo, kterou proslavil Michael Jackson. Chorobou trpí asi 2 procenta populace.

Přes svůj handicap se stala Winnie tváří mnoha známých značek včetně Desigualu. A ze dne na den se z ní stala nová módní ikona. Nesčetně mladých dívek se pak rozhodlo imitovat její vzhled a pomocí tmavého make-upu si „pořizovat“ pigmentové skvrny.

Některé z dívek dokonce přiznaly, že pigmentovou nerovnost vytvořenou pomocí líčidel nosí i do školy, jiné se pokoušejí vytvořit si permanentní pigmentové skvrny tak, že si způsobí trvalé poškození pokožky například popálením.

Ženy toužící po této anomálii jsou však většinou majitelkami světlé pokožky, nanášení tmavého make-upu tak u mnohých Američanů vyvolává negativní reakce. V jejich očích se totiž jedná o Black Face, což bylo kdysi zesměšňovaní afroameričanů právě tím, že si lidé natírali tváře tmavým pudrem, a napodobovali tak otroky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také