Extrém

12. srpna 2014 14:20

Táňa Sáblíková

POZOR, POZOR! Velká zpráva o flirtu v Čechách

Flirtování je velice zábavná činnost, to určitě odsouhlasí téměř každý z vás. Flirtuje se v restauracích, barech, ale i třeba v hromadné dopravě. Někde víc, někde méně, ale vždy to je vzrušující a adrenalin funguje. A podle posledního průzkumu si nenecháme ujít žádnou příležitost!

Podle něj totiž 36 % Čechů bere flirtování jako rekreační sport, při kterém si dobíjí baterky a je to pro ně zábava. A proč Češi vlastně flirtují? Výsledky ukázaly, že se ženy i muži snaží pomocí flirtování seznámit a více sblížit. S tímto cílem flirtuje 42 % mužů a 30 % žen. První příčku ale obsadila zábava, kvůli které flirtuje 31 % mužů a 36 % žen! A to není to jediné, 20 % žen přiznalo, že flirt vyhledávají, aby si zvýšily sebevědomí!

Hranice flirtu

Tato hranice je velice tenká a hlavně variabilní, každý je totiž jiný a případné sblížení bere jinak! Pro téměř třetinu dotázaných žen představuje hranici flirtu již první příčka, tedy nezávazná konverzace. U lechtivé konverzace končí dalších skoro 40 % žen. Líbáním a dotyky končí flirt pro pětinu žen. Muži jsou v tomto naopak liberálnější. Na sex na jednu noc je ochoten přistoupit každý pátý flirtující muž. U žen přitom, více než u mužů, záleží na dalších faktorech z okolního prostředí. Na rozhodnutí ženy, kam až je ochotná zajít, mají vliv přítomné kamarádky nebo atmosféra v místě flirtu. Nejvíce žen svolných k sexu na jednu noc lze najít v Praze.

Virtuální flirt

Průzkum, který si nechala udělat firma Axe, dále zjistil, že flirtování online na internetu se stává novým hitem. Vždyť internet má téměř každý v mobilním telefonu, a tak není problém flirtovat se svým virtuálním objevem v baru (pokud tam není nikdo použitelný), ve škole, v práci nebo někde na cestě. Flirtování v práci zvládá podle výsledků průzkumu každá pátá žena.

Místa, kde se spíše neflirtuje

Pokud si myslíte, že se svým panem Božským můžete začít flirtovat v hromadné dopravě nebo třeba na koupališti, rychle na to zapomeňte. Průzkum tato dvě místa označil za ty, kde lidé flirtují nejméně. V MHD je dokonce šance na lásku 1:100. Ani knihovny prý nejsou nejvhodnější místem na seznámení, potažmo flirt.

Prsa, oči nebo rty?

V tomto bodě průzkum vyrazil všem dech! U žen si totiž muži všímají postavy jako celku (39 %), očí (26 %), vlasů (11 %) a až na čtvrtém místě jsou prsa (10,5 %)! U žen muži zabodují se zajímavýma očima (41 %), postavou (27 %) a také vůní (9,5 %). Svaly jsou až na pátém místě, všímá si jich jen 2,2 % žen!

A kde flirtujete vy?

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky doprava hranice konverzace flirt průzkum

Přečtěte si také