Extrém

24. února 2017 15:39

redakce Prima Lajk

POZOR! Přestaňte s používáním mobilu na záchodě! Kvůli tomuhle vážně ohrožujete své zdraví!

Také si během vykonávání potřeby rádi přečtete, co je nového na Facebooku, či si prostě jen hrajete na svém mobilním telefonu? Teď s tím budete chtít co nejdříve přestat!

Přiznejme si to, občas to děláme téměř všichni. Víme, že na “malé“ či “velké“ strávíme více času, tak si chceme zkrátit čas hraním si s naším mobilním telefonem. Věděli jste ale, že vám to může způsobit zdravotní komplikace?

Jak všichni víme, záchod je místo plné bakterií a zárodků chorob, jež tu zůstávají po dalších lidech. To je ostatně důvod, proč si vždy po odchodu ze záchodu myjeme ruce. Škodlivé bakterie jsou zkrátka všude. Na prkýnku, toaletním papíru, splachovadlu… ale také právě na vašem mobilu! Právě na ten se dostane virus poté, co např. spláchneme záchod.

Poté, co si umyjeme ruce, však na infikovaný telefon opět sáhneme a nevědomky tak všechny bakterie a zárodky chorob získáme zpět! Když následně jdeme jíst a dopřáváme si třeba brambůrky, dostáváme tak virus do našich úst a koledujeme si o spousty nemocí a závažných chorob. Uniknout nám v tomto případě nemusí ani taková salmonelóza. Pokud si ale mobil na onu místnost nevezmete, riziko nemocí tím výrazně snížíte. Tak co, pořád si chcete během sezení na toaletě prohlížet Facebook?


Přečtěte si také