Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Extrém

Pozor! Šílená zpráva: Některé náramky Loom bands způsobují rakovinu. Máte se bát?

Miliardy gumiček zaplavily celý svět. Pestrobarevné Loom bands možná vyrábíte vy, kamarádi, sourozenci... nebo vaše děti. Motá je kdekdo! Teď se ovšem objevila znepokojivá informace o souvislosti Loom bands s rakovinou. Je důvod k opodstatněným obavám?
Vydáno: 02.09.2014
Náramky, které pobláznily svět
Náramky, které pobláznily svět Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Britská televizní stanice BBC přinesla informaci, že jeden z největších prodejců hraček pro děti The Enterteiner prodával gumičky, ve kterých byla pětsetkrát překročena povolená hranice karcinogenních ftalátů. Testem reagovala televize na zprávy v deníku The Independent.

Tak vysoké hodnoty vykázal jen jeden výrobek z dvaadevadesáti testovaných obchodů v Británii.

Je něco takového možné také u výrobků zakoupených v České republice? Normy Evropské unie pro dětské hračky povolují ftaláty pouze v množství 0,1 %.

Pokud chcete absolutní jistotu, pak prověřené a neškodné výrobky určitě nesou logo European CE mark.

Na to, jak se konkrétně gumičky na Loom bands u nás testují, se redakce Prima-Style.cz zeptala České obchodní inspekce. Tady je odpověď jejího mluvčího Jiřího Frölicha: "Nedávno právě v souvislosti s informacemi ze zahraničí o možné závadnosti gumiček od Loom bands provedla Arnika odborné testy tohoto produktu v certifikované laboratoři a vzhledem k tomu, že neodhalila žádné sady gumiček Loom bands s nadlimitním množstvím těžkých kovů nebo PVC, Česká obchodní inspekce nebude podnikat žádné mimořádné opatření. Šlo však o první fázi měření, počkáme ještě na konečné výsledky testů. Pokud by však Arnika a nebo kdokoli jiný měl podezření na závadnost gumiček Loom bands, nechť podá podnět přes e-podatelnu na stránkách www.coi.cz a my podnět posoudíme a zvážíme další postup."

Loom bands uvedl do života malajsijský imigrant v USA Cheong Choon v roce 2011. Dnes jde o miliardový byznys, ale první krabičky rozesílal se svou manželkou z domova.

ebay

To je ale smůla. Šaty vydražené za 5 mega kupující nechce zaplatit. Proč?

Vybrat šaty do Varů, to není jen tak - modelka Jana Doleželová to ví

Koukněte, jak modelka Doleželová vybírá šaty do Varů. Koho v nich chce oslnit?

Článek je zařazen v: BBC , Evropské unie , gumička
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama