Extrém

26. ledna 2015 17:35

Táňa Sáblíková

POZOR! Toto je 10 NEJNEBEZPEČNĚJŠÍCH měst na světě

Máte rádi adrenalin a nebezpečí? Pak náš seznam asi budete brát jako doporučení, kam se vypravit. Ti opatrnější se těmto městům vyhnou. I když se připraví o opravdu krásná místa k vidění. Která města jsou tedy ta nejnebezpečnější na světě?

Žebříček nepříliš bezpečných míst zveřejnila soukromá organizace s názvem Citizen Council for Public Safety and Criminal Justice, která je součástí Mexické zaměstnanecké asociace. Žebříček je sestaven podle statistik zločinosti sestavených místními orgány. I když se může zdát, že seznam je zaměřen pouze na jeden kontinent, věřte, že jde o srovnání celosvětových statistik.

A která jsou tedy ta nejnebezpečnější města na světě?

1. San Pedro Sula – Honduras – denně se v tomto městečku stanou více než tři úkladné vraždy, ročně pak více než 169 zabití na 100 000 obyvatel. Toto město se již podruhé stalo jedničkou v tomto neoblíbeném seznamu mexické organizace.

2. Acapulco – Mexiko – přestože jde o jedno z nejkrásnějších míst s úchvatnými plážemi, nebezpečí číhá všude okolo. Město, a nejen to, totiž ovládají drogové kartely.

3. Caracas – Venezuela – ani venezuelská metropole není zrovna bezpečná, 122 zabití na 100 000 obyvatel. To je jeho vizitka. Pouliční bitky a přestřelky mezi místními drogovými gangy jsou na běžném pořádku.

4. Centrální distrikt – Honduras – do Hondurasu prostě asi není dobré jezdit, i v této oblasti operují drogové kartely, které mezi sebou vedou válku. Vláda navíc nic nedělá, protože je placená z peněz kartelů.

5. Torreón – Mexiko – je to významné industriální a ekonomické centrum a zároveň páté nejnebezpečnější město na světě. 87 zabití na 100 000 obyvatel, i to je dost slušné číslo.

6. Maceió – Brazílie – v tomto ne příliš známém městě se stane více jak 135 úkladných vražd na 100 000 obyvatel ročně. O neúmyslných nebo náhodných zabitých nemluvě. Kriminalita je hlavně vysoká v okrajových částech města, kde jsou slumy.

7. Cali – Kolumbie – pokud si říkáte, že zatím jsou v tomto žebříčku jen města z Jižní Ameriky a že to musí být nějaká chyba, opak je pravdou! V Jižní Americe totiž vládnou drogové kartely, které opravdu nemají žádné slitování. V Cali zemře 80 lidí na 100 000 obyvatel.

8. Nuevo Laredo – Mexiko – město na hranicích, kde zločin vládne hlavně noci, ale i přes den jsou na běžném pořadu únosy, krádeže aut nebo vloupačky. Od roku 2006 bylo v drogové válce zabito více než 60 000 lidí!

9. Barquisimeto – Venezuela – vraždy na denním pořádku, přesto i sem se někteří cestovatelé rádi vydají. V Barquisimetu je navíc několik univerzit a obyvatelé tohoto města patří mezi nejvíce vzdělané ve Venezuele.

10. Joao Pessoa – Brazílie – jde o jedno z nejzelenějších měst na světě, naneštěstí ale statistiky kriminality jsou opravdu vysoké. Necelých 72 zabití na 100 000 obyvatel.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také