Extrém

25. května 2016 14:35

redakce Prima Lajk

POZOR: Zjistěte, jací jsou vaši přátelé jen z jejich profilovky! Výběr fotky o lidech prozradí všechno...

Profilových fotek vidíte denně desítky a třeba i stovky, ale napadlo vás někdy popřemýšlet, jak by se z fotky dala zjistit osobnost člověka?

Vědci z University of Pennsylvania se tím zabývali a dospěli k zajímavým zjištěním. Díky profilovce totiž dokážete odhalit povahu jedince. Výzkumníci analyzovali 66 tisíc profilových fotografií na Twitteru.

ExtrovertiSe nezajímají tolik o kvalitu fotky, nechávají se zachytit s více lidmi, vesměs mladšími. Často používají možnosti, jaké fotografie nebo programy na její úpravu nabízejí, aby vypadali mladší.

Zodpovědní lidéJejich profilovky jsou pravým opakem extrovertních. Dávají pozor, aby fotka vypadala perfektně, mnohdy se snaží vypadat starší, než jsou. Používají k tomu elegantnější oblečení nebo brýle.

Jací jsou podle vás youtubeři? Můžete to zkusit poznat z jejich profilovek:

NeuroticiTy poznáte snadno. Na profilovce je totiž neuvidíte. Neurotici dávají přednost postování fotek se zvířaty, auty, domy, čímkoli, jen ne jejich vlastními tvářemi.

Lidé otevření novým zkušenostemTihle lidé se nechávají fotit s různými objekty, třeba s hudebními nástroji. Ukazují, co všechno zvládnou a jsou autory nejlepších fotek. Nenechte se zmást tím, že mnohdy vypadají sami smutně, nebo fotí černobíle.

SympaťáciLidé, kteří jsou při osobních setkáních milí, mají barevné fotografie, na nichž se smějí. Obětují kvůli tomu ale kvalitu fotky, často mají tedy profilovky rozmazané nebo se špatným ořezem. Nicméně budete vědět, že tihle lidé spíš dají na reálný život, než piplání se s geniální profilovkou.

Sdílejte článek
Štítky Twitter Pensylvánská univerzita

Přečtěte si také