Extrém

18. září 2015 11:09

redakce Prima Lajk

PRAVDA O TRÁVĚ: Víme, jak vás marihuana ovlivňuje v posteli! Vědci zjistili, že se vám nepos...

U alkoholu je to poměrně jasné. Kdo se moc napije, pak si nic neužije. Jenže magická marihuana pořád vzbuzuje otázky. Vědci se tak pustili do pořádného výzkumu, který poodhalil, jestli nám tráva pomáhá, nebo ne.

Na „svědectví“ lidí se totiž nedá spolehnout. Když je člověk zdrogovaný, může mu připadat, že sex trval déle a byl lepší, takže vědci hledali jinou metodu, než je dotazník. Nakonec testy na zvířatech prokázaly, že konzumace marihuany ovlivňuje erekci. Zatím sice nejsou z etických a legálních důvodů výzkumy s lidmi, ale laboratorním myším prý marihuana ve větším sexuálním zážitku nepomohla.

To samé se dá očekávat u lidí. Podle vědců ale také dost záleží na množství drogy, které člověk dostane do těla. Zatímco malé dávky stejně jako u alkoholu mohou pomoct, jelikož odhodí zábrany, větší porce z vás alfa samce neudělá.

To se týká hlavně těch, kteří si marihuanu dopřávají denně. Ty může impotence postihnout až třikrát častěji než ty, kteří si k trávě ani nečuchnou. Výzkumy ale ještě nejsou u konce, bude také potřeba rozlišovat mezi odrůdami marihuany, z nichž třeba indica uvolňuje a sativa zase stimuluje (což naznačuje, že by byla pro sex vhodnější).

Sdílejte článek
Štítky postel Sex marihuana výzkum sex vědec alkohol výzkum

Přečtěte si také