Extrém

11. listopadu 2015 12:36

redakce Prima Lajk

PŘESNĚ víme, co se s vaším tělem stane, když přestanete kouřit. Jdete do téhle challenge?

Kolikrát jste si na silvestra slíbili, že příští rok fakt přestanete kouřit, a pak to nevyšlo? Vědci popsali, co se s našimi těly děje po tom, co přestaneme kouřit. Od dvaceti minut až po roky. Podívejte se, je to inspirace pro to, abyste další novoroční předsevzetí opravdu dodrželi.

20 minutKrevní tlak se vrátí do normálu a vzroste teplota ve vašich rukou a chodidlech.8 hodinObsah nikotinu a oxidu uhelnatého ve vašem těle se sníží na polovinu. Bude se vám lépe spát, budete se cítit silnější a budete pozornější, jelikož konečně dáte prostor kyslíku, aby na vašem organismu zapracoval.2 dnyJde to rychle, do 48 hodin vaše tělo eliminuje oxid uhelnatý a nikotin. Alespoň částečně se vám vrátí čich a chuť a vaše plíce se začnou zbavovat znečištění, kterým je kouření zanáší.

Podobné články

3 měsíceBude se vám snáze dýchat a krevní oběh se zlepší. Budete méně kašlat a v pohyb vás hned neutahá, takže cvičení nebude už jenom utrpením.1 rokMusíte to ale vydržet rok, aby se riziko srdečních nemocí snížilo o polovinu. Stojí to ale za to.5 až 15 letZáleží na každém, ale v tomto desetiletém rozmezí se sníží riziko mrtvice na úroveň nekuřáků.10 letTypy rakovinových onemocnění spojených s kouřením se dostanou na úroveň rizika, jakou mají nekuřáci. 15 letCo se týče infarktu jste na tom už stejně jako nekuřáci, navíc máte shodné předpoklady pro to, abyste žili život jako ti, kteří si cigarety nedopřávají vůbec.Takže bude patnáct let trvat, než se dostanete na úroveň dne, kdy jste si dali první cigáro, ale vyplatí se to!

Sdílejte článek
Štítky nemoc kouření oxid uhelnatý krevní tlak Nikotin

Přečtěte si také