Extrém

20. června 2017 14:38

redakce Prima Lajk

PŘÍBĚH: Sedmnáctiletý teenager sekl se školou, teď je z něho multimilionář s luxusním životním stylem. Jak to dokázal?

O tomhle mladém géniovi ještě určitě hodně uslyšíme.

Ben Pasternak už dva roky žije v části Manhattanu nazývané Hell’s Kitchen v bytě za 5 000 dolarů měsíčně. Je uznávaným vývojářem aplikací. A teď se držte, je mu teprve 17 let!

Ze střední školy odešel už v patnácti, když se mu podařilo během nudných přírodovědných předmětů vytvořit hru pro iPhone. Zahraniční investoři o ni měli takový zájem, že se sám na vlastní pěst přestěhoval z rodné Austrálie do New Yorku. Od té doby vytvořil aplikaci s názvem Flogg, kde uživatelé vyměňovali své nechtěné věci za těžké peníze. Poslední odvážný projekt Ben spustil na začátku roku. Videochat Monkey používaný teenagery k bezpečnému seznamování se s novými lidmi na internetu má zatím přes 2 miliony uživatelů a zaznamenal už 5 milionů hovorů.

Průbojnost a bohatství má navíc v krvi – jeho dědeček je realitní magnát s majetkem v hodnotě 300 milionů dolarů a jeho ukrajinský pradědeček jakožto přistěhovalec vymyslel populární australské chipsy Twisties. Přestože je Ben zázračné dítě a technologický genius ála Mark Zuckerbek, pořád je jen teenager. Neustále ztrácí své kreditní karty a zapomíná platit složenky. Člověka tak uklidní, že i takoví frajeři jako Pasternak mají své nedostatky, na kterých ještě musí hodně zapracovat.Podívejte se, jak vypadá tenhle nadaný teenager, o kterém jistě ještě uslyšíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také