Extrém

16. června 2015 12:54

Lucie Průchová

PŘÍBĚH: Tato žena otěhotněla z análního sexu. Jak je to možné?

No, naštěstí není těchto případů moc, tím vás můžeme uklidnit hned na začátku článku. Je to jen jeden případ z milionu. Ale stát se to může...

Tato žena se totiž narodila s vrozenou vadou, které se říká cloacal malformation – měla spojenou močovou trubici a vagínu s řitním otvorem. Je to onemocnění, které se týká jen dívek. I když nikdo neví, co ji způsobuje, obvykle se diagnostikuje hned po narození a situace se řeší operativně – musí se vytvořit samostatná močová trubice, vagína a konečník.

To byl případ i této dívky, hned po narození se podrobila operaci, ale něco neproběhlo tak, jak mělo. Buď lékaři operaci zpackali, nebo se tělo s takovým zásahem špatně srovnávalo, každopádně její tělo reagovalo tak, že si postupem času tvořilo píštěle (abnormální spojení orgánů), a její děloha tak byla propojena s konečníkem. Takže každý měsíc, když se dostavila menstruace, krvácela rektálně. Její vagina byla „mrtvá“, otvor nikam nevedl.

A tak se také přihodilo, že ona nešťastnice otěhotněla při análním sexu. Tím se celá tato absurdní situace vyšetřením vysvětlila.

Lékař, který měl ženu po zbytek těhotenství na starost, uvedl: „Tohle mi vyrazilo dech, ještě jsem se s něčím takovým nesetkal. O několik měsíců později porodila císařským řezem. Děťátko se narodilo zdravé“, dodává její doktor.

Co se stalo se ženou poté, co porodila a opustila nemocnici, lékař neví. Ale každopádně je prý život těchto žen velice obtížný, i když se operace v dětství povede a dítě je relativně zdravé.

„Vytvoření tři průchodů (močové trubice, pochvy a konečníku) je velmi jemná a složitá práce," říká. „Je těžké udělat přepážky a zachovat funkce uretrálního a anální svěrače. Některé ženy trpí únikem moči a stolice po celý život. Je to obrovský psychický nápor na celý život.“


Přečtěte si také