Extrém

19. ledna 2017 10:51

redakce Prima Lajk

PŘÍBĚH: Téhle krásce zbývá už jen pár posledních dní života! Její vzkaz vás rozseká!

Krásná Australanka Nardya Miller (25) prohrává boj s cystickou fibrózou. Lékaři vizážistce předpovídají jen pár dní života. Už teď se neobejde bez přístrojů.

Nardya Miller trpí závažnou dědičnou nemocí. Lidé s cystickou fibrózou se dožívají okolo třiceti let věku. Lékaři totiž doposud nezjistila, jak tuto nemoc léčit.

V roce 2014 podstoupila mladá Australanka transplantaci plic. Bohužel její tělo nové orgány nepřijalo. Bez kyslíkové masky se tak nyní neobejde. V nemocnici o ni musí pečovat 24 hodin denně.

„Nemůže dýchat, musí mít u sebe neustále kyslíkovou masku. Pamatuji si na všechny Vánoce nebo její narozeniny, které musela strávit na nemocničním lůžku. Kvůli své nemoci nemohla být s námi, když jsme se nacházeli v těch nejdůležitějších životních situacích – měli promoce, svatby nebo narozeniny dětí,“ sdělila její sestřenka.

I přes vážnou chorobu Nardya nepodléhala depresi a snažila se normálně žít. Dostudovala a v roce 2013 založila salón krásy. Ve volném čase se společně se snoubencem věnovala třem psům, které si osvojila z útulku. Děti kvůli své nemoci mít nemohla.

Její poslední příspěvek na facebooku je motivační citát. „Nevzdávám se, jenom to už nechávám jít,“ komentovala svou náročnou životní situaci.

Sdílejte článek
Štítky Čas smrti

Přečtěte si také