Extrém

2. března 2016 13:50

Tereza Javorová

Proč si muži pořád sahají do rozkroku? Jsou za tím 3 důvody!

Proč tak často vidíme, jak si muž sahá do rozkroku, různě si ho natřásá nebo se tam škrábe? Důvod je jiný, než že ho to tam zkrátka svědí nebo že to viděl u Al Bundy v seriálu Ženatý se závazky. Tady je vysvětlení:

1) Uklidňuje ho to

Co si budeme nalhávat, mužství a sebevědomí chlapa stojí ve značně, ne-li naprosté míře na jeho chloubě. Kontrola, že je vše na svém místě, tak muže uklidní. Podle psychologů se navíc při dotyku vlastního přirození uvolní muži v mozku oxytocin, hormon lásky a štěstí, který je častý při sexu nebo mazlení.

2) Upravuje si varlata

Napadlo vás někdy, proč jsou varlata venku z těla zavěšená v šourku? Musejí se ochlazovat, protože spermie by v teplotě těla nepřežily. Jenže volná kůže se rozně lepí ke stehnům a k penisu, což není uplně příjemné. Občas je třeba jedny nádobíčko jednoduše přeskládat tak, aby to bylo pohodlné.

3) Ochranitelský instinkt

Se u pravých gentlemenů neprojevuje jen vůči ženám, ale hlavně i ke svému přirození. Když se muž cítí ohrožen, podvědomě si dá ruce k rozkroku, aby si svoje rozmnožovací orgány chránil. A když ho náhodou někdo nařkne z toho, že se chová jako ženská, raději si rukou zkontroluje, že je pořád chlap.

Sdílejte článek

Přečtěte si také