Extrém

3. června 2020 14:36

redakce Prima Lajk

Prostitutky popsaly, co jim vadí na Pretty Woman. V čem se jejich životy liší od toho filmového nejvíc?

Jak se dívají dnešní prostitutky na třicet let starou romantickou klasiku Pretty Woman?

Prostitutka s tváří Julie Roberts jednoho dne narazí na rytíře na bílém koni s tváří Richarda Gera, následně se do sebe obě postavy nečekaně zamilují, překonají své rozdílné povahy i životy, a nakonec spolu žijí šťastně až do smrti. Tak zhruba o tom je film Pretty Woman, který líčí romantickou zápletku mezi prostitutkou Vivian a boháčem Edwardem. Někteří jej považují za klasiku, jiní ho příliš nemusí. Jak se ale na 30 let starý příběh o sexuální pracovnici dívají dnešní sexuální pracovnice?

Jistá Elysia Nicole (29) se svěřila serveru Unilad, že ono arogantní chování ze strany ostatních pocítila sama na vlastní kůži. Jakmile ale lidé poznají její skutečné já, většinou se jí otevřou. Stejně tak žena ocenila, že film lehce naťuknul téma složitého dospívání i navazování nových vztahů, což je pro ženy v této branži velmi náročná věc.

Oproti tomu jiná žena, domina jménem Adreena Angela z Londýna, tvrdí, že je film velmi anti-feministický. Je to podle ní jen další báchorka o tom, jak ženu v nesnázích zachrání bohatý bílý muž. Doslova tím podrývá představu, že by ženy mohly být s takovým životem spokojené, a že by v něm třeba chtěli zůstat.

Tak vidíte, dokonce ani na takovém kultu jako je Pretty Woman se lidé neshodnou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také