Extrém

8. ledna 2015 12:09

Lenka Zajícová

První rande a chyby, kterých se dopouští každá z nás

První rande a chyby, kterých se dopouští každá z nás

Snažíme se vypadat chytře

Děláme se chytřejší, než ve skutečnosti jsme. Když se nakousne téma jako kvantová fyzika, ISIS, přírodní radioaktivita a problematika radonu, tváříme se jako chytré horákyně a přikyvujeme tak aktivně, že to vypadá, že jsme na tato témata psaly diplomovou práci. Přestože přemýšlíme, zda je ISIS chemická sloučenina čehosi nebo nějaká velká americká firma. ISIS máme prostě v malíku.

Malujeme se víc, než je potřeba

Přeháníme to s přípravou. Ten nový trend líčení, kdy vypadáte jako Angelina Jolie na předávání Oscarů? Žádný problém! A to, že si neumíme namalovat ani dvě rovné linky kolem oka? Nevadí! Dvě hodiny si malujeme na obličej něco, čemu se sice vůbec nepodobáme, ale ten výsledek? No, minimálně ojedinělý.

Trapně se hihňáme

Nechceme se tvářit celý večer jako čerstvý puchýř, a tak se hihňáme při sebemenším náznaku žertu. Že není vtipný? To nevadí, ten po našem boku si to jistě bude myslet. Stejně tak jako si bude myslet, že jsme poněkud slabomyslné.

Analyzujeme jídelní lístek

Špagety by nám mohly lítat do všech stran. Salát si nemůžeme dávat, protože nechceme vypadat jako anorektičky? Steak? To je humus, chudáček zvířátko. Svíčková? Ne, budu tlustá jak prase… Ok, tak si to přečtu ještě jednou. Špagety ne, to bych ho mohla ohodit omáčkou. Salát taky ne… Steak? Aha, dám si vodku!

Návaly euforie a šťastné konce

Je jedno, kolik nám je nebo s kým jdeme na rande. Máme schůzku s někým, koho zajímáme. Buď to může skončit fiaskem, nebo svatbou. Nic mezi neexistuje. Jak budou asi vypadat naše děti? Kde bude svatba? Ruku na srdce, alespoň jednou nás tyto myšlenky napadnou, než odejdeme na schůzku a zjistíme, že je to totální ucho.

Lžeme

A kdy jsi měla poslední vztah? Na tuto otázku odpovídáme tak, že mlžíme. Počet partnerů dělíme dvěmi (čtyřmi) a mluvíme jen o těch perspektivních jako Petr, který byl zedník, takže (skoro)architekt a lásky typu Patrik (nemakačenko), Igor (bytař) a Dušan (dročkař) si necháme na jindy. Ve finále odpovíme tak, že vypadáme jako skoropanny.

Dále by vás mohlo zajímat:

Podobné články


Přečtěte si také