Extrém

21. dubna 2016 16:07

Tereza Javorová

Rádi mlsáte? 6 triků, jak se zbavit chuti na sladké

Sladké milujeme, ale cesta ke zdraví a štíhlé postavě to zrovna není. Jak tedy čelit neodolatelné chuti na sladké? Tyhle triky fungují!

1. Jezte pravidelně – pokud máte mezi jednotlivými jídly velké rozestupy, hladina cukru v krvi klesne natolik, že první, po čem sáhnete, bude nějaká sladkost. Jezte po malých dávkách každé dvě až tři hodiny a chuť na sladké vás nebude tak často přepadávat.

2. Dejte si malinko – zakázané ovoce chutná nejlépe. Takže když si sladké budete striktně odpírat, jednou podlehnete a naráz sníte tabulku čokolády. Nebo i dvě. Pokud vaše touha po sladkém neutuchá, dejte si něco malého, ale alespoň trochu zdravého. Třeba čtvereček kvalitní hořské čokolády nebo lžičku medu.

3. Nahrazujte – místo nezdravých sladkostí s palmovým tukem raději sáhněte po banánu nebo hrsti mandlí. Hladinu cukru v krvi tak vyrovnáte a nebudete si ničit zdraví.

4. Hýbejte se – je dokázáno, že pokud cvičíte, tak chuť na sladké máte méně! Tak obujte tenisky a místo spořádání dortu se běžte raději proběhnout!

5. Pijte – hlad je převlečená žízeň a to samé by se dalo říct i o chuti na sladké. Pijte dostatečné množství vody, kterou si můžete ochutit třeba šťávou z citrusů. Příjemně vás to zaplní a ukonejší chuťové pohárky.

6. Spěte – pokud se nevyspíte, vaše tělo bude požadovat energii odjinud. Nejčastěji z jednoduchých sacharidů, tedy cukru. Dopřejte si denně alespoň osm hodin spánku!


Přečtěte si také