Extrém

19. dubna 2015 11:39

Lenka Zajícová

Rakovina ho připravila o tvář. Díky synovi opět vypadá jako člověk. Snímky nejsou pro slabší povahy

Keith Londsdale přišel o kus obličeje poté, co mu byl z úst odebrán velký zhoubný nádor. Díky svému synovi Scottovi a 3D tiskárně se už nebojí podívat do zrcadla.

Vše začalo v roce 1999 malým znaménkem na obličeji, které se začalo zvětšovat. Marjorie, manželka Keitha, si toho ihned všimla a poslala ho za kožním lékařem. Ten potvrdil její nejhorší obavy. Keith měl rakovinu kůže. Po dalších vyšetřeních se zjistilo, že nádor napadl i další části obličeje. Keith musel neprodleně podstoupit operaci, která ho zbavila zhoubné tkáně, ale zároveň přišel o drtivou část obličeje. Po zákroku byl zděšený a trpěl depresemi, skoro nevycházel mezi lidi.

Jeho syn Scott se rozhodl, že mu za svůj celoroční plat nechá zhotovit masku, která by mu pomohla navrátit alespoň část sebevědomí. Protéza však vypadala děsivě. Neodpovídala jeho obličeji a Keith ji odmítal nosit. Nemluvě o tom, že stále padala. Propadl opět depresím. Syn se ale nevzdal, obvolával lékaře po celém světě, zda by jeho otci nemohli pomoci. A konečně se dočkal odpovědi, na kterou tak dlouho čekal. Lékař Jason Watson mu slíbil, že udělá otci novou protézu, ale pouze pokud mu bude stát modelem on. Na 3D tiskárně se pak vymodelovala protéza, která byla vytvořena podle jeho tváře a skvěle Kethovi padla. Speciální úprava tónu pleti pak z protézy udělala mistrovské dílo. Na první pohled si jen málokdo všimne, že se jedná jen o silikonovou náhražku. Protéza se na pleť lepí speciálním lepidlem. „Stále občas nosím v kapse ty masky na gumičky, které mi dávali lékaři. Díky nim si uvědomuji, jaké mám štěstí. Moje rodina je mi obrovskou oporou. Miluji ji nejvíc ze všeho,“ řekl Keith v rozhovoru pro britská média a rozbrečel se.

Keith Londsdale

Keith Londsdale s manželkou

Keith Londsdale

Keith Londsdale se synem

Keith Londsdale

Sdílejte článek

Přečtěte si také