Extrém

1. května 2015 18:00

Lenka Zajícová

Rebecca se narodila se všemi zlomenými kostmi v těle. Jak se to stalo?!

Poté, co se Rebecca narodila jí nikdo nedával velké šance na přežití. Trpěla nejhorší formou nemoci znavé Osteogenesis imperfecta. Již při porodu nebo dokonce v děloze se Rebecce zlomily všechny kosti v těle.

Matka malé Rebeky, slyšela pár dní po porodu děsivou diagnózu. Nedožije se tří let a jakýkoliv pohyb jí může způsobit bolestivou zlomeninu. Rebecca byla totiž obětí nemoci křehkých kostí.

Rebecca v necelém roce

Manipulace s malou Rebeccou byla velice náročná. „Už v dětství byla statečnou holčičkou, kterou nic nezastavilo. Přestože neustále trpěla bolestmi a na základní škole byla terčem šikany, optimismus ji nescházel. „Ona mi dodávala sílu a sebevědomí.“ Prohlásila pro britská média její matka Patsy.

Když oslavila páté narozeniny, považovali to lékaři za zázrak. Rebecca ale všem vyrazila dech, když potkala IT manažera Normena a rodičům oznámila, že se bude nejen vdávat, ale také k oltáři půjde po svých a nepojede na kolečkovém vozíčku. A právě to se také stalo. V průběhu obřadu ušla 10 metrů. Do té doby udělala jen pár kroků. Nikdy však víc než pět. Její síla a motivace rozbrečela všechny zúčastněné hosty. „Rebecca je pro nás obrovskou motivací, je to nejsilnější člověk, kterého znám. Miluji ji, je to ta nejpůvabnější bytost na světě.“ Prohlásil Norman, kterému lekly po tváři slzy jako hrachy. Gratulujeme, tento příběh dojme i nejchladnější kostky ledu.

Sdílejte článek
Štítky nemoc porod kost motivace

Přečtěte si také